MTV EMA Pre Party: Kto został najlepszym polskim artystą?

W czwartkowy wieczór 15 października w Warszawie odbyła się gala MTV EMA Pre Party. Poznaliśmy artystę, który będzie reprezentował Polskę na tegorocznym MTV Europe Music Awards.

O tytuł „Najlepszego polskiego artysty” walczyli: Margaret, Natalia Nykiel, Sarsa, Tabb & Sound’N’Grace oraz Tede. W głosowaniu zwyciężyła Margaret i to ona otrzymała statuetkę podczas MTV EMA Pre Party. Na gali pojawili się wszyscy nominowani, a gwiazdą wieczoru był Philip George, DJ, twórca przeboju „Wish You Were Mine”.

Imprezę poprowadzili prezenterzy MTV - Paulina Jaskólska i Maciej Dąbrowski, a w internecie wydarzenie relacjonował ubiegłoroczny zwycięzca Dawid Kwiatkowski.

Dzięki zwycięstwu w polskich eliminacjach, Margaret weźmie udział w głosowaniu na „Najlepszego artystę europejskiego”. W tej kategorii nominowani są również: Stefanie Heinzmann (Szwajcaria), Inna (Rumunia), Kensington (Holandia), Lena (Niemcy) i Little Mix (Wielka Brytania). 

Wielka gala MTV Europe Music Awards odbędzie się 25 października w Mediolanie. Poprowadzą ją Ed Sheeran oraz modelka i piosenkarka Ruby Rose. Nagrody zostaną przyznane w 17 kategoriach. Najwięcej nominacji otrzymała Taylor Swift. Piosenkarka ma szansę na 9 statuetek. Wśród nominowanych znaleźli się też m.in. Ed Sheeran, Ellie Goulding, Rihanna, Pharrell Williams i Miley Cyrus. 

Kto według Was ma największe szanse na zwycięstwo? 

Więcej: