Film "Maria Curie" okiem Radia ZET. Tak było na planie w Łodzi!

W 2016 roku odbędzie się premiera filmu o Marii Skłodowskiej-Curie. Radio ZET było na planie zdjęciowym tej produkcji. Zobaczcie, co powiedzieli nam aktorzy i reżyser!

Radio ZET przyjrzało się kręceniu sceny, w której Maria Skłodowska-Curie otrzymuje Nagrodę Nobla. Według reżyser Marie Noelle, film nie mógłby powstać bez fragmentów nakręconych w Łodzi.

Izabela Kuna i Karolina Gruszka jak siostry

Główną rolę zagra Karolina Gruszka, która w rozmowie z Radiem ZET mówi, że dawno na żadnej roli aż tak jej nie zależało. Jej filmową siostrę - Bronisławę - zagra Izabela Kuna. Opowiedziała nam o niezwykłej przyjaźni, jaka łączy te dwie bohaterki filmu biograficznego o Marii Skłodowskiej-Curie. 

Premiera filmu o Marii Skłodowskiej-Curie

Premiera filmu przewidziana jest na 2016 rok. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Film ma być nie tylko portretem kobiety, która zdobyła Nobla. Ma również pokazywać, jak dzięki inteligencji i ponadprzeciętnym umiejętnościom można wedrzeć się w zdominowany przez mężczyzn świat. 

Ten niezwykły film biograficzny tworzony jest przez producentów z Niemiec, Polski, Francji i Belgi. Reżyserem jest Marie Noelle.

Więcej: