11 kwietnia Dniem Radia. Dlaczego kochamy tu pracować? [WIDEO]

11 kwietnia obchodzone jest coroczne Święto Radia. Dlatego z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć Wam co nieco o jego historii...   

Jak podaje Wikipedia, radio to dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.

A jak się to wszystko zaczęło?

Za człowieka, który wynalazł radio, uznaje się włoskiego kupca z Lombardii Guglielmo Marconiego. To on rozpoczął doświadczenia z przesyłaniem i odbiorem fal radiowych w 1894 roku. Pracował w tajemnicy przed ojcem i w bardzo amatorskich warunkach. W 1895 roku uzyskał radiową łączność na odległość 1 kilometra. Wynalazek ten nie cieszył się zainteresowaniem we Włoszech, więc wynalazca postanowił opuścić kraj ze swoim urządzeniem i wyjechał do Anglii, gdzie 27 lipca 1896 roku odnotowano pierwszą publiczną próbę radia…

A skąd wzięliśmy się my, czyli Radio ZET?

Jesteśmy jedną z pierwszych prywatnych stacji działających w Polsce, która aktualnie należy do holdingu Eurozet. Nadajemy od 28 września 1990 roku, a na pomysł założenia Radia Zet wpadł Andrzej Woyciechowski, który był jednocześnie naszym pierwszym prezesem. Skończyliśmy niedawno 25 lat, a naszą szczegółową historię powstania możesz sprawdzić tutaj.

Zobaczcie, za co najbardziej kochamy pracę w radiu! :)

Kolejno: Michał Korościel i Damian Michałowski (Uważam ZET), Justyna Dżbik-Kluge (Halo ZET), Jarosław Paszkowski (Redaktor Naczelny), Marcin Sońta (Od Ucha Do Ucha) oraz Szymon Majewski (Nie Mam Pytań).

Więcej: