Sukces Fundacji Radia ZET! Dzięki Wam zakupiliśmy sztuczne płucoserce

Sztuczne płucoserce ufundowane Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, dojechało dziś do szpitala. Było to możliwe między innymi, dzięki błyskawicznej zbiórce Fundacji Radia ZET.

W październiku 2014 r. z powodu awarii jednego z dwóch aparatów do krążenia pozaustrojowego w Klinice Kardiochirurgii ICZMP trzeba było wstrzymać operacje dzieci z ciężkimi wadami serca. Pod drugie płucoserce akurat był podłączony pacjent. Chociaż po kilku dniach lekarze znów mogli przystąpić do zabiegów, cały czas istniało ryzyko, że sytuacja się powtórzy.

Fundacja Radia ZET

Fundacja Radia ZET zadeklarowała przekazanie 100 tys. złotych, ale brakowało jeszcze pół miliona, bo koszt takiego aparatu to 600 tys. złotych. Dzięki fantastycznej akcji na Facebooku i antenie Radia ZET w ciągu zaledwie tygodnia darczyńcy wpłacili na konto Fundacji jeszcze 60 tys. złotych. Pozostałą brakującą kwotę dołożyły inne fundacje.

Sztuczne płucoserce

Sztuczne płucoserce to aparat do krążenia pozaustrojowego. Jest on niezbędny przy operacjach na otwartym sercu. W łódzkiej klinice to nawet pół tysiąca operacji rocznie. Operowane są przed wszystkim noworodki i niemowlęta z najcięższymi wadami serca. Dla nich brak takiego aparatu to realne zagrożenie życia.

Darmowy program do rozliczania PIT-ów! Rozlicz się z Fundacją Radia ZET i pomóż dzieciom z wadami serca.

Więcej: