Byliśmy na gali VIVA Photo Awards! Zobacz naszą relację

17 listopada w Muzeum Polin w Warszawie odbyła się 7 edycja konkursu ViVa Photo Awards, na której rozdano nagrody za najlepsze zdjęcia. 

W skladzie jury znaleźli się fotokompozytor Ryszard Horowitz, fotograf Tomasz Gudzowaty, Alexi Lubomirski, znany przede wszystkim dzięki sesjom ze świata mody, modelka Anja Rubik, Katarzyna Przybyszewska - redaktor naczelna magazynu VIVA!, fotograf Jacek Bonecki i Marek Knap, dyrektor artystyczny magazynu VIVA!.Jury otrzymało aż 6000 tysięcy rożnych fotografii. Spośród nich wyłoniono kilkanaście najlepszych w 5 rożnych kategoriach: Moda, Portret, Reportaż, Beauty i za zdjęcie robione smartfonem. Dodatkowo przyznano nagrodę główną - Grand Prix za najlepsze zdjęcie. 

Laureatem Grand Prix i jednocześnie nagrodę za najlepsze zdjęcie w kategorii Portret otrzymał Kilimanjaro Błażejewski za zdjęcie pary starszych imigrantów. Najlepsze zdjecia w kategorii Moda przysłała Monika Maślanek, w kategorii Beauty zwyciężył Adam Trzaska, najlepsze zdjecia reportażowe wykonała Joanna Mrówka, natomiast nagrodę za zdjęcie zrobione smartfonem otrzymał Waldemar Korwin-Kowalewski. Dodatkowo galę uświetnił również występ polskiego kompozytora i pianisty Włodzimierza Pawlika, a także wystawa zdjęć Marylin Monroe autorstwa jej przyjaciela Miltona Greena. Wystawa jest bardzo popularna i na całym świecie przyciągnęła już tłumy widzów. Do 3 grudnia można ją oglądać w Warszawie, w Muzeum Żydów Polskich Polin. 

Zobacz naszą relację z gali! 

VIVA Photo Awards to nagrody przyznawane co roku za zdjęcia wyłonione w konkursie organizowanym przez magazyn VIVA!. Nagrodą główną w konkursie jest możliwość samodzielnego zrealizowania sesji zdjęciowej do czasopisma „VIVA!”.

Więcej: