Stacja Honorowego Krwiodawstwa - Radio ZET dołącza do zbiórki krwi

W wakacje potrzeba więcej krwi! Wielu honorowych krwiodawców wyjeżdża na urlopy i zapasy krwi w Centrach Krwiodawstwa szybko topnieją. Dlatego Radio ZET przyłącza się do inicjatywy dziennika FAKT i organizuje zbiórkę krwi wśród pracowników. 

Radio ZET postanowiło zorganizować ogólnofirmową akcję zbiórkę krwi. 25 sierpnia (wtorek) między 9 a 14 na ulicy Żurawiej w Warszawie powstanie na parę godzin Honorowa Stacja Krwiodawstwa. Każdy z pracowników będzie mógł oddać krew potrzebującym. Chęć udziału w akcji zadeklarował już prowadzący programu Uważam ZET i tegorocznej trasy koncertowej Lata ZET i Dwójki - Damian Michałowski. 

"

Trochę się boję, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale wiem, że to całkowicie bezpieczne, a że mogę komuś pomóc, to dlaczego mam tego nie zrobić?

Zachęcam do wzięcia udziału w akcji wszystkich moich kolegów. Mam nadzieję, że wszyscy podzielą się tutaj swoją krwią i będziemy jedną wielką rodziną krewniaków.   "

Każdy z naszych firmowych superbohaterów otrzyma 8 tabliczek czekolady na doładowanie energii oraz kulinarną niespodziankę. Ale mamy nadzieję, że nie tylko to zmotywuje ich do wzięcia udziału w akcji ;) Pamiętajmy, że w ten sposób możemy naprawdę komuś pomóc. Wy też możecie w każdej chwili oddać krew w dowolnym Centrum Krwiodawstwa w swoim mieście lub zorganizować podobną inicjatywę w swoim miejscu pracy.

Kto i jak może oddać krew?

Krew może oddać każda zdrowa osoba, a oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Co ile dni można oddawać krew? Co należy zrobić na parę godzin przed pobraniem krwi? Dowiedz się więcej.

Więcej: