Lato ZET i Dwójki 2015: Jakich artystów zobaczymy dziś w Gdańsku?

17.07.2015 17.07.2015 11:00

W niedzielę 19 lipca w Gdańsku odbędzie się kolejny koncert z cyklu Lato ZET i Dwójki. Wystąpią w nim m.in. Perfect, Andrzej Piaseczny i Kasia Popowska. 

W najbliższą niedzielę (19 lipca) Lato ZET i Dwójki po raz pierwszy zawita do Gdańska. Koncert odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych (Brama Oliwska). Poprowadzą go Halina Mlynkova (TVP2) oraz Damian Michałowski i Kamil Nosel (Radio ZET). Koncert Lata ZET i Dwójki w Gdańsku odbędzie się w ramach Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę. Podczas dwudniowej imprezy odbędzie się nie tylko wielki koncert Radia ZET i telewizyjnej Dwójki w niedzielę, ale swoje ulubione gwiazdy zobaczycie już dzień wcześniej - w sobotę 18 lipca. Wystąpią Shot for Mia, Kuba Knap, Quebonafide, Pokahontaz, Grubson i Vavamuffin. A już dzień później Lato ZET i Dwójki i jeszcze więcej gwiazd!

Andrzej Piaseczny

Karierę muzyczną rozpoczynał w zespole Mafia. Współpracował też z Robertem Chojnackim, z którym wylansowali wiele przebojów: „Prawie do nieba”, „Budzikom śmierć” czy „Niecierpliwi”. Następnie rozpoczął karierę solową. Jego piosenki: „Teraz płacz”, „Z głębi duszy”, „Chodź, przytul, przebacz” stały się prawdziwymi hitami. W tym roku ukazał się jego kolejny album „Kalejdoskop”.

IRA

Zespół powstał w 1987 roku. Wokalistą grupy jest Artur Gadowski. IRA ma na koncie występy m.in. na legendarnym Festiwalu w Jarocinie czy na Przystanku Woodstock. Zespół zawiesił działalność w latach 1996-2001. Pierwszym singlem po powrocie była piosenka „Mocny”. Inne przeboje grupy to: „Wiara”, „Nadzieja”, „Mój dom”, „Ona jest ze snu”.

Kombii

Zespół kontynuuje działalność grupy Kombi, która znana była w latach 70. i 80. Skład grupy tworzą: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk, Adam Tkaczyk i Wojciech Horny. Wylansowali oni takie przeboje jak: „Sen się spełni”, „Ślad”, „Awinion” i „Pokolenie”.

Perfect

Grupa powstała w 1977 roku. Ma na koncie wiele przebojów: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło” czy „Autobiografia”. W tym roku ukazała się płyta zatytułowana „DaDaDam”, z której pochodzi piosenka „Wszystko ma swój czas”.

Poparzeni Kawą Trzy

Zespół powstał w 2005 roku. Tworzą go dziennikarze polskich rozgłośni radiowych. Największym przebojem grupy była piosenka „Byłaś dla mnie wszystkim”. Popularnością cieszył się również utwór „Wezmę Cię”.

Wydra & Carpe Diem

Szymon Wydra popularność zdobył dzięki udziale w programie „Idol”. Muzyk występuje w zespole Wydra & Carpe Diem. Grupa ma koncie 5 albumów studyjnych. Wylansowali takie przeboje jak: „Teraz wiem”, „Życie jak poemat”, „Jak ja jej to powiem”, „Całe życie grasz”.

Kasia Popowska

Wystąpiła w brytyjskiej edycji programu „X Factor”. Popularność przyniosła jej piosenka „Przyjdzie taki dzień”. Wraz z utworami „Tlen” i „Lecę tam” znalazła się ona na debiutanckiej płycie Kasi - „Tlen”. Właśnie ukazał się wakacyjna edycja krążka zatytułowana „Tlen: Kolor i maj”, na której usłyszymy angielską wersję „Lecę tam” pt. „Happy Days.”.

Marie Napieralska

Piosenkarka wystąpiła w programie „The Voice of Poland”. Była w drużynie Tomsona i Barona z Afromental. Współpracowała z Januszem Józefowiczem i Januszem Stokłosą w realizacji musicalu „Prorok”. 

Bilety na Lato ZET i Dwójki

Wstęp na koncert kosztuje 13 złotych. Bilety można nabyć przez Internet oraz w kasie przed imprezą.

Transmisja koncertu z Gdańska rozpocznie się o godz. 20:05 w TVP 2 i Radiu ZET!

Więcej: