Powrót do tradycji: Mamy pomysł na świąteczne słodycze! WIDEO

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych trwają! Ale świąteczny jadłospis nie powinien ograniczać się do jajek, żurku i białej kiełbasy :) Nie zapominajmy o słodkościach! Z Radiem ZET wybraliśmy się do miejsca, w którym są najważniejsze :)

Tradycja górą

Od wielu stuleci w niektórych regionach Polski, szczególnie na Śląsku, powszechna była tradycja ukrywania przez rodziców słodkości. Dzieciom mówiło się, że schował je zajączek wielkanocny :) Cała zabawa polegała na tym, żeby odnaleźć schowane słodycze, najczęściej czekoladowe. Dziś ta tradycja jest coraz rzadziej spotykana, zamiast tego po prostu obdarowuje się słodkościami bliskich.

Jedzmy czekoladę - na zdrowie!

Wydaje wam się, że czekolada jest niezdrowa? Skąd! Może was zaskoczyć :) Jej dobry wpływ na zdrowie jest udowodniony naukowo. Według lekarzy czekolada działa antystresowo i poprawia nastrój. Wpływa również pozytywnie na pamięć.

Radio ZET w cukierni Odette

Z ekipą Radia ZET wybraliśmy się do cukierni, w której robi się wyjątkowe słodycze z czekolady. Konkretnie - pyszne czekoladowe praliny. Wcale nie tak trudno je zrobić, wystarczy trochę cierpliwości. Jeśli jednak wam jej zabraknie, możecie takie praliny po prostu kupić. Będą nie tylko piękną ozdobą świątecznego stroju, ale świetnie sprawdzą się w roli wielkanocnego podarunku :)

Zobaczcie, jak pięknie wyglądają. I potwierdzamy - równie dobrze smakują :) 

Więcej: