Wojciech Pokora zdradza przepis na długowieczność!

To już dzisiaj! Premiera książki "Z Pokorą przez Życie", w której Wojciech Pokora opowiedział nie tylko smaczki z aktorskiego środowiska, ale też wyjawił przepis na idealne małżeństwo. Zanim jednak sięgnięcie po książkę, sprawdźcie co jeszcze znany aktor zdradził Radiu ZET!

Krzysztof Pyzia: - Panie Pokora, kto nauczył Pana Pokory?

Wojciech Pokora: - Bez wątpienia życie. Doświadczałem wielu sytuacji, w których pokora była niezbędna. Nieprzypadkowo mówi się, że „pokorne ciele dwie matki ssie”. Poza Pokorą ważna jest też cierpliwość, szczególnie kiedy idzie się rano na parking i nie można znaleźć własnego samochodu…

- Zapomniał Pan, gdzie go Pan zaparkował?

- Tak właśnie na początku myślałem. Nawet obiegłem wszystkie parkingi dookoła. Nigdzie nie mogłem znaleźć mojego „malucha”. Nie miałem wyboru, musiałem zgłosić kradzież na policję. 
– Spokojnie panie Pokora, znajdziemy go, znajdziemy  - powiedział policjant.
I rzeczywiście go znaleźli.

- Po jakim czasie?

- Policja potrzebowała miesiąc. Któregoś dnia słyszę pukanie do drzwi. Otwieram, a tam ukazuje się twarz dzielnicowego.
– Ma pan dla mnie dobre wieści? -  pytam.
– I dobre, i złe – słyszę odpowiedź.

- Co się dzieje dalej?

- Razem z policją pojechałem go obejrzeć. Nikomu nie życzę takiego widoku. Samochód przypominał jedne wielkie puzzle. Okazało się, że złodzieje ukradli nasz samochód. Co więcej, wykorzystywali go do napadów na luksusowe sklep. Pewnego razu doszło do tego, że policja przyłapała ich na gorącym uczynku. Rozpoczął się pościg. Warunki na drodze nie były dobre. Złodzieje wpadli w poślizg i uderzyli w mieszkanie na wysokości pierwszego piętra. Dobrze, że udało im się przed uderzeniem wyskoczyć!

- Dzisiaj poszedłby Pan do salonu i kupił sobie nowy, ale wtedy – co robić?!

- Na nowe auto musiałem czekać pół roku. Ja już nawet nie chcę wspominać, jak bardzo z wypłatą ociągał się ubezpieczyciel. Odszkodowanie dostałem dopiero po roku. Kosztowało mnie to wiele nerwów. Zresztą dzisiaj też jestem bardzo zestresowany…

- Czym?

- Za moment muszę pojechać do warsztatu samochodowego, a później do mojego ubezpieczyciela. Ten ostatni zmienił adres swojej siedziby. Niby mieści się ona niedaleko, ale i tak się stresuję. Co robić. Mam w końcu już 80 lat.

- Za moment, 2-go października będą Pańskie 81. urodziny.

- To prawda, też tak słyszałem…

- Jaki jest zatem przepis na długowieczność?

- Podobno trzeba jeść dużo czekolady. Ona nie tylko uzależnia, ale i także hamuje proces starzenia. Do tego dochodzą geny. Tak twierdzi moja żona. I ja jej wierzę. Zresztą nie mam wyboru, skoro o innych przepisach nie słyszałem!

Premiera książki "Z Pokorą przez Życie"

Wojciech Pokora to aktor, którego pokochały miliony Polaków. Znany nie tylko z ekranu telewizora, ale również z desek teatrów Polak zdradził dziennikarzowi Radia ZET jak wyglądało jego dzieciństwo, opowiedział o swojej drodze do aktorstwa i pracy z najlepszymi polskimi reżyserami.

Autorem książki jest Krzysztof Pyzia, producent programów Radia ZET, współpracownik tygodnika „Angora” i autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. To właśnie jemu, jako pierwszemu, udało się przeprowadzić wywiad- rzekę z Wojciechem Pokorą.

Premiera książki „Z Pokorą przez Życie” już dzisiaj! A w Radiu ZET do wygrania pierwsze egzemplarze książki. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie konkursowe. Pierwsze 3 osoby, które prześlą do nas dobrą odpowiedź, otrzymają jeszcze ciepłe egzemplarze książk Krzysztofa Pyzi :)

Preloader Radio ZET
Przeciągnij i upuść Dodaj pliki

Administratorem danych osobowych Uczestnika jest Eurozet Radio Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Żurawia 8. Dane będą przetwarzane dla celów organizacji Konkursu oraz wydania przyznanych nagród. Dane laureatów Konkursu w zakresie imię, nazwisko oraz (miasto, nick - w zależności od potrzeb) zostaną opublikowanie na liście laureatów Konkursu na stronie internetowej organizatora Konkursu. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne, lecz ich brak uniemożliwia wzięcie udziału w konkursie.

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Więcej: