Premiera nowego miniserialu HBO Wielkie Kłamstewka [SZCZEGÓŁY]

Nowy miniserial HBO w gwiazdorskiej obsadzie Wielkie kłamstewka będzie miał premierę w HBO i HBO GO w  poniedziałek, 20 lutego o godz. 3.00 w nocy – równolegle z premierą amerykańską. W produkcji występują Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodley, a partnerują im Alexander Skarsgård, Laura Dern, ZoëKravitz, Adam Scott, James Tupperi Jeffrey Nordling.Serial będzie również emitowany w poniedziałki o godz. 20:10.

Nowy siedmioodcinkowy miniserial HBO z Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodleyto historia o pozornie idealnym życiu na amerykańskich przedmieściach opowiedziana oczami trzech kobiet.Oparta na bestellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule produkcja pełna jest emocji i czarnego humoru.

W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane (ShaileneWoodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (ReeseWitherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą (Laura Dern). Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, który pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.

Produkcja w przewrotny sposób podejmuje temat mitu perfekcyjnego amerykańskiego życiai sprzeczności, jakie kryją się za misternie skonstruowanymi fasadami domów, małżeństw i przyjaźni. Miniserial przedstawia obraz niewielkiej społeczności napędzanej plotkami i nierównościami finansowymi, konfliktami, sekretami i zdradami, które wpływają na relacje między małżonkami, rodzicami i dziećmi, przyjaciółmi i sąsiadami.

W główne role wcielają się wyróżniona Nagrodą Akademii ReeseWitherspoon (Spacer po linie), nagrodzona Oscarem Nicole Kidman (Godziny), nominowana do nagrody Złotego Globu i nagrody SAG ShaileneWoodley(Spadkobiercy), laureatka trzech Złotych Globów Laura Dern(Dzika droga), Alexander Skarsgård (serial HBO Czysta krew), ZoëKravitz (Mad Max:Na drodze gniewu, Niezgodna), Adam Scott (Parks and Recreation,Pakt z diabłem), James Tupper (Uwaga, faceci!, Zemsta) i Jeffrey Nordling (Sully, Motyw).Za reżyserię odpowiada nominowany do Oscara Jean-MarcVallée (Witaj w klubie). Autorem scenariusza jest wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy David E. Kelley (Gdzie diabeł mówi dobranoc, Prawnicy z Miasta Aniołów, Kancelaria adwokacka i AllyMcBeal).

Streszczenia odcinków           

Odcinek 1

Premiera: poniedziałek, 20 lutego o godz. 3.00 w nocy i 20.10

Tajemnicza śmierć podczas zorganizowanej w szkole podstawowej zbiórki pieniędzy ujawnia skrywane konflikty między matkami z bogatego, nadmorskiego miasteczka Monterey, w stanie Kalifornia. Madeline (ReeseWitherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) od wielu lat blisko się przyjaźnią. Obie kobiety biorą pod swoje skrzydła Jane (ShaileneWoodley) i jej syna Ziggy’ego (IainArmitage), którzy od niedawna mieszkają w okolicy. Nie podoba się to innej matce, Renacie (Laura Dern). Zarzewiem konfliktu staje się incydent w szkole podstawowej, który wyznacza nowe linie podziału.

Scenariusz: David E. Kelley

Reżyseria: Jean-MarcVallée

 

Odcinek 2

Premiera: poniedziałek, 27 lutego o godz. 3.00 w nocy i 20.10

Jane (ShaileneWoodley) zbywa Ziggy’ego (IainArmitage), kiedy ten próbuje dowiedzieć się, dlaczego jego mama postanowiła przenieść się do Monterey. Madeline (ReeseWitherspoon) dowiaduje się, że sztuka, którą przygotowuje w lokalnym domu kultury, może zejść z afisza i jest wściekła z powodu afrontu, jaki spotyka ją ze strony Renaty (Laura Dern). Celeste (Nicole Kidman) sugeruje Perry’emu (Alexander Skarsgård), że powinni rozpocząć terapię małżeńską. Nathan (James Tupper) spotyka się z Edem (Adam Scott). Liczą, że uda im się rozładować napięcie wyczuwalne między nimi i ich żonami.

Scenariusz: David E. Kelley

Reżyseria: Jean-MarcVallé

Źródło: HBO Polska

Więcej: