Premiera "Z Pokorą przez życie" 22 września. Mamy słowo od autora!

Czy Krzysztof Pyzia namówił na wywiad Wojciecha Pokorę „metodą na wnuczka”? ;) I dlaczego warto przeczytać książkę „ Z Pokorą przez życie”? Mamy słowo od samego autora!

Krzysztof Pyzia to producent programów Radia ZET, współpracownik tygodnika „Angora” i autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. Jako pierwszemu udało mu się przeprowadzić wywiad- rzekę z Wojciechem Pokorą. Z zapisu rozmowy powstała książka - „Z Pokorą przez życie”. Jak autorowi udało się namówić na wywiad aktora, którego znają i kochają miliony Polaków?

"

Któż nie pamięta Stanisława Marii Rochowicz z filmu "Poszukiwany, poszukiwana"? Albo nie kojarzy takich kultowych seriali jak "Alternatywy 4", "Czterdziestolatek" czy "Kariera Nikodema Dyzmy"? Co łączy te tytuły? We wszystkich zagrał  Wojciech Pokora.
Ten wybitny aktor 2. października skończy 81 lat. Wcześniej jednak w księgarniach ukaże się mój wywiad rzeka zatytułowany "Z Pokorą przez życie".
Uprzedzając Wasze pytanie - nie, nie było Go łatwo namówić na popełnienie tej książki. Pan Wojciech uparcie twierdził, że nie ma co opowiadać, a poza tym dotychczas otrzymał on już takich propozycji niemało, dlatego i tym razem chciałby odmówić, by zachować tradycję. Kilka tygodni później odezwałem się do Niego ponownie. Spotkaliśmy się na warszawskich Bielanach, gdzie mieszka Wojciech Pokora razem ze swoją żoną. Rozmowa była na tyle owocna, że usłyszałem "tak", kiedy padło pytanie o napisanie książki. W wydawnictwie do dzisiaj żartują, że namówiłem Go "metodą na wnuczka".
O czym jest książka "Z Pokorą przez życie"? Niewątpliwie to wypełniona po brzegi pozycja nieznanymi dotąd anegdotami związanymi z przywołanymi wcześniej filmami. W rolach głównych pojawiają się również m.in. Hanka Bielicka, Stanisław Bareja, Irena Kwiatkowska, Olga Lipińska i Stanisław Tym. Trudno jest mi być obiektywnym, ale jeśli wierzyć tym, którzy już ją czytali, to książka jest zabawna. Są też wzruszające momenty, jak ten, w którym Pan Wojciech opowiada o "przywróceniu" do życia żony, u której lekarz w drodze do szpitala stwierdził zgon...
Czy warto przeczytać "Z Pokorą przez życie"? Wierzę, że tak. Tym bardziej, że poza nieznanymi anegdotami poznajemy PRL od kuchni - Pan Wojciech opowiada o tym, jak stał w kolejce po mięso, brał kredyt na swój pierwszy samochód, po czym kilka lat później złodzieje ukradli mu "malucha" i pojechali nim przeprowadzić napad na sklep jubilerski.
Nie chcę Was dalej zagadywać. Na koniec pozostaje mi jedynie życzyć Wam udanej lektury i prosić, byście szli "Z Pokorą przez życie":)! "

Krzysztof Pyzia
krzysztof.pyzia@radiozet.pl

Wojciech Pokora z żoną i autorem książki, Krzysztofem Pyzią

W Radiu ZET we wtorek, 22 września, w dniu premiery książki, będziecie mogli wygrać pierwsze egzemplarze w Radiu ZET! Zaglądajcie na naszą stronę i bądźcie czujni :) 

Premiera książki z „Pokorą przez życie” już 22 września! 

Dowiedz się więcej!

Więcej: