Szef MSWiA: Wydaliliśmy już z Polski kilka osób podejrzanych o terroryzm

„Ustawa antyterrorystyczna była niezbędna przed szczytem NATO i ŚDM. Na podstawie tej ustawy już kilku obywateli innych państw zostało z Polski wydalonych, podejrzewanych o terroryzm” – mówi Gość Radia ZET szef MSWiA Mariusz Błaszczak, w odpowiedzi na pytania słuchaczy. „Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest potencjalne zagrożenie, to po prostu reagowaliśmy . Żadnej informacji nie bagatelizujemy” – dodaje. Jego zdaniem państwo polskie przestało być państwem teoretycznym.

Szefowi BOR należał się tytuł generała za Światowe Dni Młodzieży – odpowiada Błaszczak słuchaczom. Miałem zaszczyt krótkiej rozmowy z Ojcem Świętym i on bardzo podkreślał profesjonalizm, atmosferę i podejście służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – mówi Gość Radia ZET. Pytany o pękniętą oponę w prezydenckiej limuzynie odpowiada, że obecny szef BOR „objął tę instytucję w stanie złym”. To nie dzieję się tak, że naprawić możemy niczym dotknąć czarodziejską różdżką – dodaje minister.

Uchodźcy? Zdaniem Mariusza Błaszczaka „wszystkie pomysły, które KE przedstawia – relokacja, podział emigrantów, uchodźców – są czynnikiem przyciągającym kolejne fale migracji”. Minister uważa, że „to droga donikąd”. To najpoważniejszy kryzys Unii Europejskiej, oprócz kryzysu tożsamościowego – ocenia Gość Radia ZET.

Mariusz Błaszczak odpowiada również na pytania o wizytę w Londynie, obronę cywilną kraju i Pokemon GO.

ZOBACZ, JAK SZEF MSWiA ODPOWIADAŁ NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO


RADIO ZET/MA

Więcej: