Schetyna: Tusk na prezydenta 2020. Wspólnie zatrzymamy ofensywę PiS

„To jest projekt polityczny, to jest strategia, żeby zatrzymać taką wielką ofensywę polityki PiS” – mówi Gość Radia ZET Grzegorz Schetyna, pytany przez słuchaczy o byłego premiera kandydującego w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Lider Platformy uważa, że Donald Tusk powinien być wspólnym kandydatem całej opozycji. „Tusk tworzy klimat współpracy i wspólnego spojrzenia. Łatwiej nam będzie wtedy mówić o wspólnych listach w wyborach parlamentarnych” – uważa polityk. Dodaje, że będzie rozmawiał z szefem RE na ten temat.

Schetyna pytany o Jacka Protasiewicza odpowiada, że „to osoba, która działa na szkodę PO, dlatego musiała opuścić partię”.

Hanna Gronkiewicz-Waltz obciążeniem dla Platformy Obywatelskiej przez aferę reprywatyzacyjną? Jest prezydentem miasta z bardzo dobrą kadencją i z wielkimi zasługami dla Warszawy. Nie jest obciążeniem – odpowiada Gość Radia ZET.  Dodaje, że zrobiła dużo dla Warszawy. Będę bronił jej jako dobrego prezydenta, ale będę oczekiwał od niej aktywności  i wyjaśnienia wszystkich kwestii – zapowiada przewodniczący PO.

Gość Radia ZET odpowiada również na pytanie o polską obronność.

ZOBACZ, JAK GRZEGORZ SCHETYNA ODPOWIADAŁ NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO

RADIO ZET/MA

Więcej: