Mariusz Błaszczak: Kwaśniewski ma krótką pamięć. Podpisał ustawę o BOR, ale może wtedy był zmęczony

„Aleksander Kwaśniewski zapomniał, że taką ustawę podpisywał w 1996 roku. No cóż, krótka pamięć. Może był zmęczony” – mówi, pytany przez słuchaczy o odebranie ochrony BOR byłym prezydentom podczas wizyt zagranicznych, Gość Radia ZET szef MSWiA Mariusz Błaszczak. „Szef BOR-u mówił, że jeżeli będzie zagrożenie to taka ochrona będzie” – komentuje. Minister dodaje, że chodzi o ocenę działań i postępowanie zgodnie z obowiązującą ustawą.

Dlaczego polska policja korzysta z niemieckich samochodów? Gdyby była polska marka, to powinna korzystać z polskich samochodów – uważa minister sprawę wewnętrznych. Dodaje, że przyszłością są samochody elektryczne produkowane w Polsce. Pytany o nazwę dla tych samochodów, odpowiada: Jestem przywiązany do tradycyjnych nazw – Polonez to piękna nazwa, to jest właśnie marka.

Szef MSWiA był również pytany przez słuchaczy o ustawę dezubekizacyjną. Jeszcze jej w Sejmie nie ma. Była bardzo smutna okoliczność – nagle zmarł  45 letni dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA. Ta śmierć spowodowała, że praca została opóźniona, ale już bardzo niedługo ten projekt zostanie przedstawiony – mówi Błaszczak.

Kto powinien zostać następnym prezesem Trybunału Konstytucyjnego? Nie będę się wdawał w dywagacje, ale cieszę się z tego, że obecny prezes kończy swoją kadencję, bo to jest kompromitacja. Jego wypowiedzi są kompromitujące – uważa Gość Radia ZET.

Mam nadzieję ,ze sprawa forsowana przez KE – relokacji – zostanie już tylko sprawą historyczną – odpowiada słuchaczom Błaszczak, pytany o politykę migracyjną. Ten system nie działa. On jest nierozsądny i zły dla Europy – uważa minister. Jego zdaniem „trzeba stosować to, co stosowała Australia – nie można mówić, że Unia Europejska przyjmie, bo ona nie jest w stanie przyjąć tych ludzi”.

Szef MSWiA odpowiada również na pytania o specwydziały, KOD i Halloween.

"SŁOWA PREMIERA KACZYŃSKIEGO SĄ PRZEKRĘCONE" - ZOBACZ, JAK MARIUSZ BŁASZCZAK ODPOWIADAŁ NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO

RADIO ZET/MA

Więcej: