Wyjątkowy prezent mikołajkowy dla Sandry od Was i Fundacji Radia ZET [WIDEO]

Sandra Sobczyk - drobna, skromna nastolatka. Jej ostatnich kilka lat życia okupione było bólem i cierpieniem, ale również nadzieją, wiarą, walką i wielką miłością. Dziś, 6 grudnia spełnia się jej wyjątkowe marzenie.

6 grudnia, w mikołajki Aga i Tomek z porannego Dzień Dobry Bardzo oraz Asia Pietrzyk z Fundacji Radia ZET wykonali telefon do nastolatki z pewną, wyjątkową informacją... 

Historia Sandry...

Miała 15 lat, kiedy dowiedziała się, że złośliwy nowotwór zaatakował jej nogę. Nie załamała się. Powiedziała do rodziców, "Mamo, tato, potraktujmy to jak grypę. Wyjdę z tego. Dam radę"

Początkowo była szansa na zachowanie nogi. Lekarze usunęli guza, ale rana goiła się źle, były komplikacje, trwało to wiele miesięcy. Wreszcie - udało się. Niestety rak zaatakował ponownie. Wtedy już było wiadomo, że jedynym ratunkiem jest amputacja nogi. 

Samą amputacją Sandra, jak mówi, nie zmartwiła się, ucieszyła się nawet, że koszmar wreszcie się skończy. Jednak operacja, a po niej chemia bardzo osłabiły jej organizm.

"Siłę odnalazłam w pomocy innym chorym" - mówi. Pomaga do dzisiaj, nie tylko chorym. Założyła kanał na Youtube, gdzie wrzuca motywujące filmy. Stara się dzielić swoją pozytywną energią z innymi ludźmi. Mówi też, że lekarze od początku wierzyli, że uda jej się pokonać chorobę - bo ma takie pozytywne nastawienie.

Po amputacji dziewczyna nie poddała się, jest aktywna, wspiera innych chorych, nie zrezygnowała z marzeń. A te są niebagatelne, mimo braku jednej nogi Sandra chce tańczyć! Poza tym pływać, jeździć na rolkach i ogólnie aktywnie funkcjonować - jak każdy nastolatek.

W obecnej protezie trudno jest chodzić, każdy nieostrożny krok grozi upadkiem, a co dopiero mówić o tańcu, a jednak Sandra i tak próbuje.

Sandra miała okazję przymierzyć elektroniczne kolano. Podobno wrażenie jest niesamowite! Takie, jakby odzyskała nogę! I dzięki Fundacji Radia ZET i Wam, drodzy słuchacze, Sandra takie kolano otrzyma! Dziękujemy, jesteście wspaniali! :)

Nasz reporter, Tomasz Maszczyk zapukał do drzwi Sandry tuż po porannym telefonie ze studia Radia ZET. Posłuchaj rozmowy z nastolatką na świeżo, chwilę po zejściu z anteny Radia ZET:

Pamiętajcie, dobro zawsze powraca. 

Więcej: