Kasia, Magda, Wiktor i Bartek czekają. Pomóż dzieciom z wadami serca!

Fundacja Radia ZET i Radio ZET, jak co roku łączą siły i rozpoczynają świąteczno- noworoczną zbiórkę SMS „Serce pod choinkę”. Akcja zaczyna się 23 grudnia i potrwa do 10 stycznia. Chcecie pomóc podopiecznym Fundacji Radia ZET z wadami serca? Wystarczy Wasz SMS!

Jakie są świąteczne marzenia dzieci z wadami serca? Takie same, jak wszystkich innych dzieci, rodzina przy świątecznym stole, choinka, prezenty. Ale dzieci z wadami serca mają jeszcze jedno, wyjątkowe marzenie: żeby mieć zdrowe serce. 

Kasia, Magda, Wiktor i Bartek pilnie muszą przejść operacje serca. Każda operacja kosztuje 130-150 tys. zł. Potrzebują Waszego wsparcia – wierzymy, że się uda!

Wystarczy SMS o treści „Serce” pod nr 7525 za 6,15 zł (5 zł + VAT).

Operatorzy zrzekli się dochodu z połączeń, dzięki czemu cała kwota trafi do chorych dzieci.
Można też wpłacić pieniądze na specjalne konto: 83 1840 0007 2213 3200 0811 5819 (dopisek: „serce”), Bank: SOCIETE GENERALE Oddział w Polsce ul. Marszałkowska 111 00-102 Warszawa. Cały dochód przeznaczymy na pomoc chorym dzieciom.

Na Waszą pomoc czekają:

Kasia. Ma 2 latka. Kasia urodziła się z wadą serca HRHS - hipoplazją prawej komory serca. Dziewczynka przeszła już dwie operacje, potrzebne jest jeszcze trzecia, ostatnia. W Polsce niestety kolejki są zbyt długie. Zbliżają się drugie urodziny Kasi, a wraz z nimi termin, w którym powinna przejść operację. Tylko dzięki temu nadal będzie mogła normalnie się rozwijać.

Wiktor. Urodził się z siniczą wadą serca, przełożeniem wielkich naczyń (TGA). Lekarze zaczęli walkę o jego życie zaraz po przecięciu pępowiny. Pierwszą operacje serca przeszedł w wieku dwóch dni. Wiktor musi przejść kolejną operację. Pilnie, najlepiej już w styczniu.

- Lekarz zabronił mi grać w piłkę, bo serduszko za szybko mi bije – skarży się 8- latek.

Bartek. Ma 4 lata, mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest bardzo kochany i przez rodziców zastępczych, i przez przybraną siódemkę rodzeństwa. 

Wada serca Bartka jest bardzo złożona,  a jego serce jest dodatkowo odwrócone tyłem do przodu.
W Polsce Bartek nie ma szans na operację serca w najbliższym czasie. A Bartek nie może długo czekać. Bez operacji chłopiec nie ma szans normalnie żyć. A ma dla kogo, rodzice zastępczy starają się właśnie o jego adopcję.

Magda. Ma 9 lat i niewielu przyjaciół, bo nie jest w stanie w zabawach dorównać rówieśnikom, nie może biegać, skakać. 

Magda urodziła się z wadą HLHS – hipoplazją lewej komory serca. Powinna przejść trzy operacje, ale przeszła tylko dwie. Ma za wysokie ciśnienie w płucach i operacja jest bardzo ryzykowna. Nie każdy lekarz chce się jej podjąć. Ale rodzice wiedzą, że bez operacji Magda nie ma żadnych szans. 

Już teraz możesz pomóc tym maluchom z wadami serca - to proste.

Wyślij SMS i pomóż podopiecznym Fundacji Radia ZET!

Więcej: