Znamy zwycięzcę konkursu Europa To My!

To Wy zdecydowaliście! Najwięcej głosów internautów otrzymał projekt rewitalizacji Bulwaru Nadwarciańskiego Wschodniego w Gorzowie Wielkopolskim. Zgłosiła go do konkursu Pani Edyta Madej. Gratulujemy!

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i oddane głosy. Zapraszamy na wielki finał akcji już 30 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim oraz na antenach TVP 1 i Radia ZET. Zostanie wówczas zorganizowany całodzienny Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich ze stoiskami prezentującymi wszystkich finalistów konkursu oraz animacjami i atrakcjami dla gości.

Na zakończenie odbędzie się wielki koncert gwiazd polskiej muzyki. Zagrają dla nas Edyta Górniak, Afromental, Margaret, Monika Kuszyńska, Donatan i Cleo, Formacja Nieżywych Schabuff oraz Mateusz Ziółko - zwycięzca trzeciej edycji The Voice of Poland. Zapraszamy!

Oprócz koncertu zwycięska miejscowość otrzyma także inwestycję użyteczną dla mieszkańców, np. hot-spoty wi-fi z opłaconym rocznym abonamentem!

Już wkrótce podamy szczegóły dotyczące Ogólnopolskiego Dnia Funduszy Europejskich. Śledźcie stronę akcji i nasz profil na Facebooku!

O akcji

Akcja "Europa To My" jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, TVP 1 oraz Radia ZET. Akcja ma na celu prezentację skali zmian, jakie udało się zrealizować dzięki wykorzystaniu środków unijnych w Polsce. Fundusze Europejskie, jakie Polska otrzymała na lata 2007-2013 dały szansę na zmniejszenie dystansu dzielącego nas od rozwiniętych krajów UE. Dobrze zainwestowane pozytywnie wpływają na wiele obszarów naszego codziennego życia. 

Dzięki pieniądzom unijnym wielu młodych ludzi może rozwijać swoje pasje. Przykładem jest Pani Monika, która dzięki nim otworzyła pracownię, w której projektuje i szyje ubrania. Dzięki unijnej pomocy spełniła swoje marzenia. Fundusze wsparły też Zespół Szkół Technicznych w Zielonej Górze. Młodzież ucząca się w tej szkole jest świetnie przygotowana do swojego zawodu i gotowa do wstąpienia na rynek pracy! Zobaczcie materiał :)

Fundusze Europejskie to także odcinki dróg w całym kraju -  rozwój i integracja wszystkich gałęzi transportu – drogowego, kolejowego, lotniczego i morskiego. Innym obszarem jest innowacyjność i konkurencyjność gospodarki, a konkretnie wsparcie prac badawczo-rozwojowych, innowacji i przedsiębiorczości. Lwia część pieniędzy przeznaczonych na ten cel trafiła do firm i uczelni. Umożliwiły one rozbudowę infrastruktury ośrodków akademickich niezbędną do prowadzenia badań i kształcenia studentów.

Fundusze Europejskie mają też swój udział w rozwoju rynku pracy, zwalczaniu bezrobocia i wykluczenia spo ł ecznego. Wsparciem objęty został też system edukacji i to na każdym poziomie – od przedszkola (a nawet żłobka) po wyższą uczelnię . Mocno wspierana jest aktywizacja zawodowa kobiet, promowanie rozwiązań godzących życie zawodowe i rodzinne oraz tworzenie nowych inicjatyw gospodarczych. Pomoc kierowana jest też do osób 50+. Pozwoliła ona na przeszkolenie ponad 173 tysięcy przyszłych i obecnych pracowników oraz na uruchomienie przez osoby dojrzałe nowych firm.

To tylko wybrane obszary wspierane przez fundusze unijne. A trzeba pamiętać, że 67,3 mld euro które otrzymaliśmy z Brukseli na lata 2007-2013 zostały powiększone o pieniądze krajowe.

Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi efektami wykorzystywania Funduszy Europejskich 2007-2013 oraz odwiedzania portalu Mapa Dotacji, na którym znajduje się pełna lista projektów dofinansowanych z UE.

Więcej: