1 listopada. Co oglądać dziś w wieczorem w telewizji?

Początek listopada to dla wszystkich wierzących czas szczególnej zadumy nad sensem i kruchością życia. Po całym dniu spędzonym na cmentarzach wiele z nas chciałoby obejrzeć w telewizji dobry film, także skłaniający do refleksji. Co w tym roku przygotowały dla nas stacje telewizyjne?

Hitem będzie na pewno „Pasja" Mega Gibsona, którą o 20.10 będzie można oglądać na antenie Polsatu. Film opowiada o dwunastu ostatnich godzinach życia Jezusa z Nazaretu. Narrację przeplatają sceny retrospektywne z młodości Chrystusa. Arcykapłani domagają się najwyższego wymiaru kary dla pojmanego przestępcy – ukrzyżowania.

Wyciskacze łez

O tej samej godzinie w telewizyjnej Dwójce będzie można oglądać „Zostań, jeśli mnie kochasz" – melodramat o kobiecie, która musi zdecydować, czy podążać za marzeniami, czy miłością swojego życia. Pewnego dnia Mia i jej rodzice ulegają wypadkowi samochodowemu.

O 20.30 na Jedynce rozpocznie się emisja filmu „Zaklinacz koni". W adaptacji powieści Nicholasa Evansa niezwykłe kreacje stworzyli laureat Oscara Robert Redford i nominowana do Nagrody Akademii Kristin Scott Thomas. Wyciskacz łez nakręcony w najlepszym stylu.

Zmiany w stałej ramówce

1 listopada nie zabraknie także cotygodniowych propozycji stacji telewizyjnych: widzowie będą mogli oglądać m.in. „Na Wspólnej" (20.15, TVN), „Top Model" (21.30, TVN), „Pierwsza miłość" (18.00, Polsat). Zmianom uległa jedynie popołudniowa i wieczorna ramówki stacji TVP: zamiast ulubionych seriali widzowie będą mogli oglądać inne propozycje: „Dwaj bracia" (TVP, 17.40), „Mój brat niedźwiedź" (18.45, TVP2) czy  Trędowata (16.10, TVP2).

Radio ZET/SI