10 milionów osób już obejrzało to okropne video z pająkiem

Po Facebooku krąży filmik, na którym widać wielkiego australijskiego pająka. Owad podobno jest niegroźny, ale to, co robi, sprawia, że ciarki przechodzą po plecach.

Nie wiadomo dlaczego, ale właśnie takie materiały często stają się internetowymi hitami. Na Facebooku pojawiło się video, którego autor - Jason Womal - postanowił pokazać, jak wielki, włochaty australijski pająk huntsman zjada... mysz. To zdecydowanie filmik tylko dla osób o mocnych nerwach. A takich chyba znalazło się na samym Facebooku już blisko 10 milionów. 150 tysięcy użytkowników serwisu postanowiło polecić ten materiał. Także samemu autorowi pająk przypadł do gustu, bo już na filmie przyznaje, że to jest naprawdę "cool".

Po tym, jak video zaczęło roznosić się po sieci, Womal postanowił poinformować wszystkich o tym, że pająk czuje się dobrze.

"No dobra, ludzie, chcę tylko, żebyście wiedzieli, że z pająkiem wszystko w porządku. Nazwaliśmy go Hermie, adoptowaliśmy go, by prowadził swój biznes eksterminacyjny w naszym mieście Coppabella. Nawet płaci nam czynsz...".

Pająk huntsman to gatunek odkryty dopiero w 2001 roku. Należy do największych pająków na świecie. Rozstaw jego nóg wynosi nawet około 30 centymetrów, a tułów ma wielkość 4-5 centymetrów. Żywi się głównie małymi owadami - np. karaluchami. Uznawany jest za pożytecznego. Nie jeste też szczególnie groźny. Jednak, co widać powyżej, niekiedy lubi zapolować na większą zwierzynę.

Boicie się pająków?

Więcej: