1500 balonów z wodą, trampolina i dzieci. Film z tej zabawy hipnotyzuje

Jak grawitacja działa na balony napełnione wodą? Pewien YouTuber postanowił przeprowadzić ciekawy eksperyment, który połączył również z dobrą zabawą. Efekt jest zachwycający! 

Amerykanin Mark Rober postanowił być najlepszym wujkiem na świecie i do 1,5 tys. balonów napuścił wodę. Wszystkie położył na trampolinie. Cała rodzina zaczęła skakać pomiędzy kolorowymi balonami.

Film momentami ma spowalniane tempo. Widać wtedy, jak grawitacja działa na ciężkie od wody balony. Założymy się, że nie będziesz mógł od tego filmu oderwać wzroku!

Nagranie w dwa dni zostało odtworzone 250 tys. razy

Filmy w zwolnionym tempie

YouTuberzy „The Slow Mo Guys” też nagrali film, w którym główną rolę grał balon z wodą. W tym przypadku natomiast w balonie był jeszcze jeden z mężczyzn. Rozciągająca się, wielka, wodna kula po pewnej chwili pęka. Film przedstawia wybuch w normalnym, a następnie zwolnionym tempie. Drugie ujęcie jest zadziwiające!

Warto również zwrócić uwagę na wirujący ogień, nakręcony w zwolnionym tempie. Prowadzący youtubowy kanał „Slo Mo Guys” postanowili przygotować sztuczne tornado i sfilmować je kamerami w wysokiej rozdzielczości. Do wykonania eksperymentu użyli metalowej beczki, w której zaprószyli ogień i kilka wentylatorów rozpraszających powietrze. Słup wirującego ognia w zwolnionym tempie tworzy prawdziwie zachwycający spektakl.

Radio ZET/MB

Więcej: