Nowy serial TVN: już w listopadzie

Już 7 listopada na antenie TVN będzie można zobaczyć pierwszy odcinek nowego serialu stacji „19+". Produkcja z gatunku scripted docu emitowana będzie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

„19+” będzie opowiadało o perypetiach absolwentów klasy maturalnej, próbujących odnaleźć się w dorosłym świecie. Serial przedstawia losy grupy przyjaciół mieszkających ze sobą, których poznajemy w przełomowym momencie  życia – tuż po rozdaniu świadectw maturalnych.

Jak czytamy na Wirtualnych Mediach, główną bohaterką jest Melania, zwariowana nastolatka, która komentuje życie swoje i znajomych na videoblogu. Dziewczyna marzy o tym, by zostać aktorką. Jej najlepszą przyjaciółką jest ambitna i skoncentrowana na przyszłej karierze lekarskiej Lena. Dziewczyny kumplują się z Sebastianem, którego pasją jest taniec, i Oskarem – chłopakiem, który ma  luźne podejście do życia.

– „19+" to przede wszystkim opowieść o młodości, o dziewiętnastolatkach, którzy cieszą się sobą i odkrywaniem świata. Te historie łączy radość, młodzieńczy entuzjazm, gotowość do zmian i do podejmowania wyzwań. Nasi bohaterowie nie nudzą się i nie znają rutyny, ciągle muszą robić coś po raz pierwszy w życiu i nieustannie ciekawi są każdego następnego dnia. „19+" to serial o tym, jak młodość jest piękna i... jak szybko mija  – mówi Krystyna Lasoń, producentka serialu.

Fani tego typu produkcji nie muszę się martwić. W jesiennej ramówce TVN znajduje się także piąty sezon „Szkoły" oraz ósma seria serialu „Szpital".

Przypomnijmy, że w Polsce seriale paradokumentalne cieszą się ogromną popularnością. Ich fabuła przedstawia za każdym razem inne historie zwykłych ludzi zmagających się z różnymi problemów, od typowych kłopotów życia codziennego, poprzez rodzinne czy koleżeńskie konflikty, aż po wielkie dramaty.

Radio ZET/SI