2-letni chłopiec z autyzmem zakochał się od pierwszego wejrzenia w królewnie Śnieżce

Dawno, dawno temu. Za siedmioma górami i lasami, był sobie pewien chłopiec o imieniu Jackson. Dwulatek cierpiący na autyzm wraz ze swoją rodziną wybrał się do Disneylandu. To właśnie tam młody chłopiec zakochał się w pięknej królewnie Śnieżce. 

Podczas wakacji, dwuletni chłopiec wywołał łzy w oczach matki. Jackson przy poznaniu królewny Śnieżki, zakochał się od pierwszego wejrzenia. Mama chłopca tak wzruszyła się pięknym widokiem, że nie była w stanie uchwycić tego pięknego i bardzo wzruszającego momentu. Na całe szczęście, mąż kobiety nagrał film z tego wyjątkowego spotkania.

"

Młodziutki Jackson jest nieśmiały dla ludzi, których nie zna, lecz wszystko się zmieniło, kiedy poznał Śnieżkę. Płakałam 1000 razy oglądając jego wspaniałą interakcję z królewną. On się w niej po prostu zakochał – pisze mama chłopczyka. "

"

Czułam się taka szczęśliwa… chciałam tam usiąść i obserwować ich wzajemne oddziaływanie przez wiele godzin. To było tak niesamowite! – kontynuuje mama Jacksona. "

Amanda Jackson po opublikowaniu filmu otrzymała sporo pozytywnych opinii. Przez co została zainspirowana i postanowiła stworzyć specjalną stronę na Facebooku Disney Adventures & Autism, aby kontynuować dzielenie się wyjątkowymi chwilami z rodzinnych wyjazdów.

Mimo że rodzina opuściła Disneyland, Śnieżka w dalszym ciągu siedzi głęboko w serduszku Jacksona. Chłopiec często ogląda film, na którym zakochuje się w swojej królewnie.

Rodzina planuje kolejną podróż do Disneylandu w listopadzie, więc jest nadzieja na kolejną magiczną chwilę pomiędzy Jacksonem a Śnieżką.

Autyzm i marzenia 

Luis Vasquez spełnił marzenie swego autystycznego syna i zabrał go na koncert zespołu Coldplay. Film, na którym obaj płaczą i śpiewają „Fix You”, wzruszył tysiące internautów! Wideo zostało również opublikowanie na oficjalnym fanpage’u brytyjskiego zespołu. Filmik trwa niespełna minutę, a wyraża więcej niż…

Syn Luisa tak się wzruszył, że podczas koncertu rozpłakał się na całego. Jego tata także dał się ponieść emocjom. Jesteśmy przekonani, że utwór pt. „Fix You” ma dla tej rodziny ogromne znaczenie.

Jak osoby z autyzmem widzą świat?

Autyzm to złożone zaburzenie rozwoju ośrodkowego układu nerwowego. Osoby autystyczne charakteryzują się najczęściej problemami z komunikowaniem uczuć, budowaniem relacji. Ich zmysły zupełnie inaczej odbierają świat zewnętrzny.

Fundacja charytatywna The National Autistic Society pokazuje, jak osoby z autyzmem widzą świat

Więcej: