Idol 5: kiedy premiera nowej edycji, kto w jury? Sprawdź, co już wiemy!

Kiedy rusza Idol 5? Plotki o wznowieniu znanego talentshow zdają się coraz bardziej potwierdzać. Właśnie pojawiły się informacje o prawdopodobnym składzie jury oraz premierze nowej serii programu. Oto, co wiemy o nowym Idolu.

"Idol" 5 w Polsacie zapowiadany jest na wiosnę 2017 roku. Do tej pory pogłoski nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale o wznowieniu talentshow mówi się coraz częściej. Na swoich łamach wznowienie potwierdzało wiele serwisów internetowych. Popularny program emitowany był w Polsce w latach 2012-2005 i doczekał się czterech edycji, w których zwyciężyli Alicja Janosz, Krzysztof Zalewski, Monika Brodka i Maciej Silski. Jak wiadomo, nie wszystkim zwycięzcom udało się zrobić wielka karierę, jednak program był wielkim telewizyjnym hitem i być może stąd planowany powrót na antenę Polsatu. Co wiadomo o "Idolu" 5?

"Idol" 5 - kiedy premiera?

Jeszcze w lipcu Jastrząb Post sugerował, że piąte edycja "Idola" pojawi się w wiosennej ramówce Polsatu i zastąpi popularny "Must Be The Music". Premiery nowego sezonu możemy się więc spodziewać w marcu 2017. Program ma mieć dokładnie taką samą formułę jak poprzednie edycje.

Kto w jury "Idola" 5?

Wiadomo, że skład sędziowski ulegnie odświeżeniu - w porównaniu do poprzednich edycji talentshow. Z pewnością nie znajdzie się w nim Kuba Wojewódzki, którego kariera telewizyjna w dużej mierze nabrała rozpędu właśnie dzięki "Idolowi", a który dziś pracuje dla konkurencyjnej stacji. W dawnym jury byli także Robert Leszczyński, Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan oraz Marcin Prokop i Maciej Maleńczuk (którzy pojawili się w 4. edycji programu, po odejściu Kuby).

Jak będzie wyglądał skład sędziowski 5. edycji "Idola"? Jastrząb Post, który latem powoływał się na tajemnicze źródło, informował, że niemal pewne jest miejsce dla Elżbiety Zapendowskiej, obok której pojawić się ma także znana polska wokalistka. ("Fakt" informuje, że Nina Terentiew obok najchętniej tu widziałaby Kayah lub Ewelinę Lisowską. Z kolei SE.pl sugeruje, że w jury zasiądą Kora Jackowska i Jacek Cygan.

Z wcześniejszych doniesień wynika, że pełen skład jury "Idola" 5 poznamy zimą. Czyli wkrótce.

Więcej: