Adam Stachowiak i singiel „Mamo". Wzruszający utwór z „Voice of Poland"

Adam Stachowiak zasłynął wzruszającym wykonaniem piosenki „Mamo" przed trenerami w „Voice of Poland". Teraz chłopak wraca z pierwszym singlem, który zdecydował się opublikować w sieci.

Adam Stachowiak ma 19 lat i talent, którego może pozazdrościć mu niejeden dojrzały muzyk. 19-latek zasłynął wzruszającym występem podczs przesłuchań w ciemno „The Voice of Poland", gdzie za namową Tomsona i Barona zdecydował się po raz pierwszy publicznie wykonać utwór „Mamo", dedykowanej jego zmarłej mamie. Jurorzy nie kryli wzruszenia. Adam skradł także serca publiczności i internautów. Jego wykonanie było najczęściej odtwarzanym na YouTube występem w historii tej edycji „Voice Of Poland".

Najbardziej wzruszający występ w „Voice of Poland 7"

Przygoda Stachowiaka  z programem zakończyła się jednak zaskakująco szybko: podczas etapu bitew. 19-letni wokalista odpadł wtedy w pojedynku z Eweliną Bogucką, a żaden z trenerów, po wyborze chłopaków z Afromental, nie zdecydował się ukraść Adama.

Jak przyznaje muzyk, piosenka „Mamo” powstała w kilka minut, przy pianinie, na kartce wyrwanej z zeszytu. Do muzyki napisanej przez najlepszego przyjaciela – Michała Cielebąka – Adam napisał słowa. Jego natchnieniem stało się zdjęcie w ramce, na którym widniała jego mama, która w wyniku choroby, zmarła 2 lata wcześniej.

Adam po śmierci mamy został zmuszony szybko dojrzeć. Jak twierdzi – Utwór nie miał stać się utworem komercyjnym – gdyby nie przypadek, nigdy nawet nie opuściłby jego głowy.

Radio ZET/SI