Agata Duda na ŚDM. Internauci: Czy to księżna czy stewardessa?

Papież Franciszek od środy jest już w Polsce. Na lotnisku w Balicach głowę Kościoła przyjęli prezydent z żoną, premier, inni przedstawiciele rządu i duchowieństwa oraz wierni, którzy radośnie witali Franciszka słowami „witamy w Krakowie!". Dużo zainteresowanie wzbudziła pierwsza dama. Co tym razem Agata Kornhauser-Duda miała na sobie? Jak się zaprezentowała?

Pierwsza dama wybrała na tę okazję niezwykle elegancki komplet utrzymany w dwóch odcieniach niebieskiego – błękicie oraz granacie. Choć nie pozwoliła sobie na żadne szaleństwa w kwestii długości ani koloru (co też nie byłoby wskazane), postanowiła zabawić się z formą marynarki. Delikatna baskina obszyta błękitną lamówką dodała całej stylizacji sporo lekkości i szyku.

Styliści byli zgodni także w ocenie obuwia – to, że Agata Duda zdecydowała się włożyć błękitne, a nie ciemne szpilki, było ryzykowne, ale opłaciło się – dzięki temu cała stylizacja nie wyglądała przewidywalnie i zbyt biurowo. Internauci zwrócili uwagę z kolei na elegancki toczek z woalką – oryginalne nakrycia głowy stają się powoli znakiem rozpoznawczym pierwszej damy. I choć w naszych warunkach klimatycznych nie wszystkim one pasują, pojawiają się głosy, że Agata Duda nosi kapelusze, toczki, a nawet mantylki z wytwornością charakteryzującą arystokratki krajów anglosaskich. 

Zwrócono uwagę także na to, że wybór różnych odcieni niebieskiego przez Agatę Dudę nie był przypadkowy. Niebieski jest przecież kolorem Krakowa i znajduje się także na fladze ojczyzny głowy Kościoła – Argentyny. 

Jak stylizację Agaty Dudy ocenili internauci? Tutaj opinie były skrajnie różne – niektórzy twierdzili, że pierwsza dama doskonale wzoruje się na stylu Kate Middleton i tak jak ona doskonale łączy mocne kolory z wyrazistymi detalami (toczek, biżuteria, szpilki). Inni byli bardziej sceptyczni i twierdzili, że pierwsza dama w tym stroju wygląda raczej... jak stewardessa. A Wy jak sądzicie?

Radio ZET/SI

Więcej: