Agata Duda wzięła udział w „Szlachetnej Paczce". Postawiła na róż!

Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Duda spotkali się 24 listopada w Pałacu Prezydenckim z szefem i wolontariuszami Stowarzyszenia Wiosna, która organizuje znaną akcję „Szlachetna paczka". Było to ich pierwsze wystąpienie razem po pamiętnej gali „Super Expressu" i incydentu z piosenkarką Dorotą Rabczewską, czyli Dodą.

– To jest dar podwójny, czy nawet więcej razy, bo to jest nie tylko dar w postaci paczki, prezentu, który za waszym pośrednictwem od ludzi dobrej woli otrzymują rodziny, które są w potrzebie. To jest przede wszystkim dar serca i wielki dar budowania wspólnoty, a także wielki dar odzyskiwania przez tych, którzy są w trudnej sytuacji, wiary w ludzi, wiary we własne możliwości, wiary w to, że mogą odzyskać życiowe powodzenie – podkreślał prezydent.

Elegancka jak zwykle Agata Kornhauser-Duda, ubrana w piękny różowy komplet, przypomniała, że udział prezydenckiej pary w akcji „Szlachetna paczka" to już tradycja, a ona wraz z mężem angażują się w nią po raz drugi.

– Tym razem przygotowaliśmy pomoc dla rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Jest to mama, która samotnie wychowuje trójkę dzieci, w tym jedno dziecko jest niepełnosprawne umysłowo – mówiła pierwsza dama. – I właśnie konieczność opieki nad tym dzieckiem, a także własne problemy zdrowotne mamy powodują, że jest jej trudno znaleźć pracę, ale bardzo optymistycznie podchodzi do życia i ma nadzieję na lepszą przyszłość dla swoich dzieci – dodała.
Pierwsza dama zwróciła przy tym uwagę, że takich potrzebujących rodzin jest bardzo wiele. 

Doda i Duda na gali „Super Expressu"

Szlachetna Paczka: już po raz 16.

XVI edycja „Szlachetnej paczki" ruszyła 19 listopada. W tym roku w ramach akcji przewidziano m.in. licytowanie dzieł sztuki, kupowanie ubrań znanych projektantów, pomoc prawną, czy program edukacji finansowej dla rodzin w potrzebie. Od 19 listopada również, można, jak co roku, na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl wybrać rodzinę w potrzebie i przygotować dla niej pomoc.

Finał tegorocznej „Szlachetnej paczki" nastąpi w weekend 10 i 11 grudnia. Wtedy też świąteczne prezenty zostaną przekazane rodzinom.
Rok temu dzięki „Szlachetnej paczce" pomoc otrzymało prawie 21 tys. rodzin, łącznie ponad 84 tys. osób. W 2015 r. rekordowa okazała się zarówno łączna wartość udzielonej pomocy, która wyniosła 54 mln zł, jak i średnia wartość jednej paczki - 2,6 tys. zł.

Radio ZET/SI/PAP