Agata Duda jak panna młoda. Sieć szaleje

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Uroczystość odbyła się na terenie przy parafii św. Rocha w Lipkowie koło Warszawy. Na tę okazję pierwsza dama przygotowała niezwykłą kreację, którą internauci nazwali nawet „suknią ślubną".

To już tradycja, że Andrzej Duda razem z ukochaną biorą udział w narodowym czytaniu najsłynniejszych polskich utworów. Tym razem wybór padł na „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Pierwsza dama miała więc kolejną okazję, by zadać szyku i udowodnić, że jest jedną z najlepiej ubranych kobiet w polskiej polityce. W Lipkowie pojawiła się w niezwykle efektownej kreacji, która podkreśliła wszystkie zalety jej imponującej figury. 

Agata Duda jak panna młoda

Koronkowa sukienka z jasnego materiału, delikatne kolczyki i beżowe szpilki – komentujący stylizację Agaty Dudy zauważyli, że niejedna panna młoda może zazdrościć pierwszej damie kreacji. I rzeczywiście stylizacja Agaty Dudy doskonale wpisywała się w trendy mody ślubnej. Żeby było tego mało – Agata Duda postawiła na delikatny, rozświetlający makijaż, który także doskonale nadawałby się na tego typu uroczystość. Elegancja i klasa – takie opinie pojawiały się w komentarzach najczęściej. No i faktycznie – nie zważając na sympatie polityczne, tego naszej pierwszej damie nie da się odmówić.

Czytanie Sienkiewicza

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Oprócz „Quo Vadis” na liście byli „Chłopi” Władysława Reymonta, „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego i „Popioły” Stefana Żeromskiego. Lista powstała po konsultacjach przeprowadzonych z wydziałami filologicznymi uniwersytetów oraz Radą Języka Polskiego. 

Radio ZET/SI