Agata Młynarska opublikowała wzruszający wpis na temat ojca

W środę 15 marca 2017 po długiej chorobie zmarł Wojciech Młynarski. Jego śmierć wstrząsnęła tysiącami Polaków. Agata Młynarska, córka zmarłego, zamieściła w sieci wzruszający wpis, w którym wspomina tatę.

Śmierć Wojciecha Młynarskiego była wstrząsem dla wielu Polaków, ceniących jego twórczość, a także dla tych, którym przyszło z nim współpracować, śpiewać jego piosenki, czytać jego teksty. Również rodzina i bliscy próbują pogodzić się z tą wielką stratą. Dzień po śmierci artysty, jego córka, Agata Młynarska, zamieściła na Facebooku wpis, w którym wspomina ojca i dziękuje wszystkim za wsparcie.

"Kończy się pierwszy dzień bez Taty… Wszędzie go pełno, wszyscy go wspominają, mówią, że był ich nauczycielem i mistrzem. Od wczoraj otrzymaliśmy niezliczone ilości kondolencji, ciepłych słów, serdeczności. Za wszystkie z całego serca dziękuję. Bardzo nam pomagają przejść przez te trudne chwile. Tata nie lubił się rozczulać, nie lubił ckliwości i patosu. Mówił o sobie, że jest pogodnym pesymistą. Kiedyś, jeszcze w moim dawnym domu w Zalesiu, na ganku, zrobiłam mu zdjęcie z prośbą, żeby się uśmiechnął. Takiego go zapamiętam".

Wojciech Młynarski to znany polski poeta, autor tekstów, reżyser, wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, tłumacz w ogromnym wkładem w polską kulturę. Za swoje zasługi został odznaczony wieloma ważnymi nagrodami - m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

RadioZET.pl/SA

Więcej: