Kinga i Agata Duda na ŚDM. Internauci: msza to nie pokaz mody

Światowe Dni Młodzieży za nami. Papież Franciszek odprawił w niedzielę w Campusie Misericordiae Mszę Świętą Posłania, kończącą jego pięciodniowy pobyt w Polsce. Pojawili się na niej pielgrzymi z całego świata, a także członkowie rodziny prezydenta Andrzeja Dudy. Internauci – jak zwykle zresztą – największą uwagę zwrócili na stylizacje Agaty i Kingi Dudy. Jak zaprezentowały się obie panie w podkrakowskich Brzegach? 

Ponad dwa miliony pielgrzymów zgromadziły się na mszy św. w Campusie Misericordiae kończącej Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na nabożeństwie pojawiła się cała rodzina prezydenta Andrzeja Dudy – rodzice, żona i córka, której towarzyszył mały kuzyn.

Agata Duda na tę okazję wybrała elegancki komplet w błękitnym kolorze. Internauci zwrócili szczególną uwagę na marynarkę – wyszywany kamieniami żakiet to absolutny hit sezonu i bezapelacyjny dowód na to, że pierwsza dama śledzi trendy na bieżąco. Ich uwadze nie umknęły także szpilki, które idealnie korespondowały z całą stylizacją. Równie wysokie buty miała na sobie córka pierwszej damy i prezydenta – Kinga Duda. Studentka prawa pojawiła się na mszy w eleganckiej białej bluzce z baskinką i czarnych dopasowanych spodniach. Do tego dobrała sporą cielistą kopertówkę.

I choć większość internautów doceniła gust żony i córki prezydenta, wśród komentarzy nie zabrakło także głosów mówiących, że obie panie postarały się... aż za bardzo. Niektórzy zarzucili im nawet, że wyglądały na mszy jak na... pokazie mody. Czy było tak w rzeczywistości? Zobaczcie stylizacje pierwszej damy i pierwszej córki w naszej galerii.

Radio ZET/SI