Alkohol, po którym nie ma kaca. Rewolucyjna receptura naukowców

Naukowcy pod przewodnictwem profesora Davida Nutta opracowali recepturę napoju przypominającego alkohol, który jak informują, nie powoduje kaca i nie prowadzi do uzależnień. 

Grupie brytyjskich badaczy udało się stworzyć recepturę napoju, który choć nie zawiera alkoholu, potrafi doprowadzić pijącego do nietrzeźwości. Naukowcom chodziło o to, by stworzyć substytut alkoholu, który pozwala na „wprowadzenie się w lekki stan upojenia alkoholowego", ale jednocześnie nie powoduje skutków ubocznych nadmiernego picia, a więc: kaca, schorzeń wątroby czy wreszcie – uzależnień. Co więcej, napój ten nie ma żadnych kalorii, więc nie przyczynia się także do wzrostu masy ciała.

Substancja należy do rodziny Valium, i jak zapewnia profesor, nie uzależnia i nie powoduje skutków odstawienia. 

- Moim zdaniem mamy do czynienia z jednym w największych wynalazków w dziedzinie zdrowia w całym XXI w. To logika elektronicznego papierosa przełożona na wersję alkoholu. Słowem - bezpieczniejsza wersja tego napoju – chwalił swój wynalazek Nutt. 

Badacz wyraził nadzieję, ze do 2050 roku uda się zdobyć wszystkie niezbędne certyfikaty, a produkt przejdzie niezbędne testy medyczne, które pozwolą na jego sprzedaż w sklepach.

Radio ZET/SI