12-letnia „Taylor Swift" wygrała „Mam Talent"

Laureatką 11. edycji amerykańskiego „Mam talent" została 12-letnia Grace VanderWaal, którą jurorzy nazywali „młodszą siostrą" Taylor Swift. Dziewczyna oczarowała publiczność swoim pięknym głosem i niezwykłą wrażliwością muzyczną.

Grace VanderWaal mieszka w Nowym Jorku, uczy się w szkole podstawowej i została okrzyknięta przez media „młodszą i zdolniejszą (!) siostrą Taylor Swift". Jurorzy amerykańskiego „Mam Talent" od początku byli oczarowani talentem dziewczynki.

Dwunastolatka po niezwykłym występie podczas castingu otrzymała od jurorów złoty bilet, co oznacza, że nie musiała przechodzić przez kolejne fazy eliminacji, lecz automatycznie przeszła do odcinków na żywo.

Grace VanderWaal, prezentując się w odcinkach na żywo, wykonywała przed jury swoje własne kompozycje. Podczas pierwszego z nich wykonała utwór zatytułowany „Beautiful Thing", który napisała dla starszej siostry – swojej najlepszej przyjaciółki.

W następnym odcinku dziewczynka zaprezentowała utwór „Light the Sky".

Zaledwie 12-letnia dziewczynka została laureatką amerykańskiego „Mam talent" po wykonaniu „Baby, I'm Not Clay". Wygrała milion dolarów i zdobyła możliwość wystąpienia na koncercie w Las Vegas.

Radio ZET/SI