Weź prysznic z Dudą za 65 dolarów. Nietypowy produkt od wyjątkowego artysty

Na jednym z zagranicznych portali pojawiła się oferta sprzedaży zasłony prysznicowej, na której widnieje Andrzej Duda i tygrys. Autorem projektu jest Maciej „Maca” Mackiewicz. –  Dawni mistrzowie portretowali możnych w towarzystwie różnych zwierząt, chciałem nawiązać do tej tradycji  – tłumaczy artysta.

Obraz wykonany jest w technice digital painting. Farba próbkowana jest z palety RGB i nanoszona za pomocą pędzli wirtualnych. Autor pracy posługuje się różnymi programami do malowania.

Sklep FineArtsAmerica.com, w którym widnieje ta wyjątkowa oferta, ma automatyczną opcję umieszczania wszystkich wystawianych prac na zasłonach prysznicowych. Parawan prysznicowy z wizerunkiem prezydenta Andrzeja Dudy i tygrysa można nabyć za niecałe 65 dolarów.

Zapytaliśmy autora projektu, skąd pomysł na umieszczenie Dudy obok tygrysa.

"

W moim malarstwie inspiruję się portretami renesansowymi oraz impresjonizmem, moim idolem malarskim i życiowym jest Renoir. Dawni mistrzowie portretowali możnych w towarzystwie różnych zwierząt, chciałem nawiązać do tej tradycji – odpowiedział Maciej „Maca” Mackiewicz.

"

Autor wyjaśnił również dlaczego akurat tygrys znalazł się u boku głowy państwa. 

"

Oczywiście można interpretować moją serię w kategoriach żartu, może jako delikatnego kuksańca w bok „obudź się", ale również jako dodanie otuchy politykowi. Według mnie moje malarstwo zostało dostrzeżone głównie dlatego, że stanowi nowość w kategoriach sztuki wizualnej. Jest to mój osobisty język wizualny. Gdybym zrobił hiperrealistyczny fotomontaż, prawdopodobnie moja praca pozostałaby bez echa – opowiada artysta. "

Jak zauważył artysta, zdjęcie tej wyjątkowej zasłony zaczęło rozprzestrzeniać się w sieci. Oczywiście ze względu na kontekst polityczny.

"

Media podchwyciły mocno temat tej zasłony. Pewnie dlatego, że prysznice kojarzą się z nagością. W mojej opinii i tak pod ubraniami wszyscy jesteśmy nadzy, więc nie ma różnicy gdzie promuje się sztukę - istotne jest, żeby sztuka komunikowała dobre treści i posługiwała się pięknem – zauważył malarz. "

Duda to niejedyny polski polityk, który zainspirował artystę. Na jego stronie znajdziecie portrety Krystyny Pawłowicz, Donalda Tuska, Lecha Wałęsy. Polak maluje także zagranicznych przywódców. Stworzył portrety m.in. Władimira Putina czy Angeli Merkel, zaliczanych do grona najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

Co sądzicie o parawanach prysznicowych z wizerunkiem prezydenta?

Radio ZET/SJ

Więcej: