Najlepsze sceny z „Czterdziestolatka" WIDEO

Andrzej Kopiczyński nie żyje. Zmarł odtwórca inżyniera Stefana Karwowskiego w serialach „Czterdziestolatek” i „Czterdziestolatek. Dwadzieścia lat później”. Miał 82 lat. Od 2004 roku zmagał się z alzheimerem. Zobacz najlepsze sceny z kultowego serialu Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza.

Andrzej Kopiczyński, serialowy „Czterdziestolatek" nie żyje

Serial „Czterdziestolatek” przeszedł do legendy polskiego kina. Kto nie pamięta inżyniera Stefana Karwowskiego wiecznie z papierosem w ustach? Pierwszy odcinek kultowego serialu Jerzego Gruzy wyemitowano 6 maja 1975 roku. Inżynier Karwowski nadzorujący m.in. budowę trasy W-Z oraz jego żona magister hydrolog, Magda Karwowska, przez wiele lat byli idolami Polaków, a „Czterdziestolatek” do dziś jest jedną z najchętniej oglądanych polskich produkcji telewizyjnych. 

–  Myśmy razem z Krzysztofem Teodorem Toeplitzem pisali ten scenariusz jakby dla siebie. My mieliśmy 40 lat, wymienialiśmy się doświadczeniami. Te dialogi są wzięte z życia, z naszego życia – opowiadał o produkcji Jerzy Gruza, reżyser serialu.

Zmarł Andrzej Kopiczyński, odtwórca roli Stefana Karwowskiego

Stefan Karwowski został przedstawiony przez Gruzę i Toeplitza jako typowy Polak żyjący w latach 70. XX wieku. Miał własne M-4 na rogu Żelaznej i Pańskiej i jeździł czerwonym fiatem 126p, a jego życie pełno było absurdów typowych dla tej dekady PRL-u.

Zobacz najlepsze sceny z serialu „Czterdziestolatek":

Czterdziestolatek w Budapeszcie

Spotkanie z panem Władkiem

„A ja panie, chleję"

Radio ZET/SI