Smolik zagra koncert ku pamięci powstańcom warszawskim

Relacje powstańców z Archiwum Historii Mówionej stały się inspiracją dla twórców płyty „Historie", z której utwory zostaną zaprezentowane na koncercie 29 lipca w Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzykę skomponował Andrzej Smolik, teksty napisali Natalia Grosiak i Miłosz "Miuosh" Borycki.

– Co roku zapraszamy do współpracy przy tym koncercie różnych artystów, którzy według nas mają przede wszystkim niesamowity dar słuchania historii, wsłuchiwania się w głosy powstańców, wsłuchiwania się w Warszawę. I opowiadania tego poprzez muzykę. I staramy się zapraszać do współpracy artystów, którzy rzeczywiście potrafią to zrobić i przekazują te emocje w piękny sposób" – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Justyna Rudkowska, szefowa działu edukacji kulturalnej Instytutu Stefana Starzyńskiego, oddziału Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas piątkowego koncertu pt. „Historie" w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego będzie można posłuchać utworów z albumu pod tym samym tytułem, który ma tego dnia premierę. Koncert jest biletowany. Bilety w cenie 14 zł można nabyć w kasie muzeum i on-line za pośrednictwem strony internetowej oraz bezpośrednio przed koncertem.  Tego wieczoru, oprócz Smolika, Natalii Grosiak, Miuosha i towarzyszącego im zespołu, na scenie pojawią się również goście: Magdalena Berus i Dawid Ogrodnik. Koncert rozpoczyna się o godzinie 21.00.

Radio ZET/PAP/SI