Oto nowa „Ania z Zielonego Wzgórza"

Mamy dobre wiadomości dla fanów przygód uroczej rudowłosej Ani Shirley. Netflix stworzył nową serialową wersję perypetii dziewczynki. Kiedy będzie można oglądać serial o Ani z Zielonego Wzgórza i kto wcieli się w rolę tytułowej bohaterki? Zobacz szczegóły na stronie radiozet.pl. 

Premiera serialu Netlixa i CBC (Canadian Broadcasting Corporation) przewidziana jest już na 2017 rok. Produkcja ma mieć osiem odcinków i rozpocznie ją aż dwugodzinny dwugodzinny pilot w reżyserii Niki Caro.

–  Ania Shirley jest jednym z największym skarbów podarowanych światu przez Kanadę. Cieszymy się, że możemy stworzyć tę charyzmatyczną bohaterkę dla jej starych i nowych fanów na całym świecie – powiedziała Elizabeth Bradley z Netflixa.

Scenarzystką serialu została Moira Walley-Beckett (znana m.in z „Breaking Bad"). Choć od produkcji serialu mówi się już od jakiegoś czasu, dotąd niejasne było, która aktorka wcieli się w rolę młodej Ani Shirley. Już wiadomo, że Netflix zdecydował się zaprosić do współpracy Amybeth McNulty, dziecięcą aktorkę, którą możecie kojarzyć z filmu „Morgan" i „Clean Break".

„Ania z Zielonego Wzgórza" po raz pierwszy pojawiła się w telewizji trzydzieści lat temu. Wówczas w rolę rudowłosej bohaterki wcieliła się Megan Follows, którą znamy z serialu „Nastoletnia Maria Stuart".

Powieści  kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery to historia przygód Ani Shirley, która jest sierotą. Jej wychowaniem zajmuje się rodzeństwo Maryl i Mateusz Cuthbert. Rudowłosa dziewczynka z talentem do wpadania w tarapaty na zawsze zmienia życie swoich opiekunów i całej społeczności.

Radio ZET/SI