Lewandowska odwiedziła Agatę Dudę. Obie były na czarno

Anna Lewandowska, żona Roberta Lewandowskiego, otrzymała niedawno stanowisko prezesa Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska. Właśnie dlatego odwiedziła Agatę Dudę w Pałacu Prezydenckim. Panie rozmawiały o przyszłości sportu w Polsce i problemach osób niepełnosprawnych. Obie postawiły na klasyczne, czarne stylizacje.

- Panie rozmawiały o znaczeniu aktywności sportowej w życiu niepełnosprawnych, a także o potrzebie przełamywania barier, które uniemożliwiają bądź utrudniają im pełne uczestniczenie w edukacji, życiu społecznym i zawodowym - czytamy na oficjalnej stronie internetowej kancelarii Prezydenta RP.
Agata Duda i żona kapitana reprezentacji Polski zgodnie stwierdziły, że integracja z osobami z niepełnosprawnością odgrywa istotną rolę, ponieważ ma wielkie znaczenie w tworzeniu wrażliwej i odpowiedzialnej wspólnoty.

Na spotkaniu Agata Duda pojawiła się w dopasowanej czarnej sukience. Anna Lewandowska wybrała ten sam kolor, ale postawiła na zdecydowanie krótszy model kreacji. Obie panie miały na sobie także klasyczne, czarne szpilki.

Choć trudno doszukiwać się tutaj manifestu, pojawiły się głosy jakoby czarny kolor miał nawiązywać do czarnego protestu, czyli sprzeciwu wobec zaostrzenia praw dotyczących aborcji. Jest to jednak mało prawdopodobne, gdyż pierwsza dama nie wypowiadała się na ten temat w mediach. Także Anna Lewandowska nie zabrała głosu w sprawie czarnego sprzeciwu w mediach społecznościowych czy w którymś z wywiadów.

Radio ZET/SI