Polak ma szansę wystąpić w legendarnych zawodach. Trzeba mu pomóc!

24 czerwca w Madrycie odbędzie się jubileuszowy turniej Red Bull X-Fighters. W arenie Plaza de Toros de las Ventas wystąpią największe gwiazdy motocrossowego freestyle’u. Teraz mają szansę dołączyć do nich dwa Polacy.

FMX, czyli freestyle motocross, to niezwykle efektowna ale też i bardzo niebezpieczna dyscyplina sportowa. Najwięksi specjaliści w lataniu na motocyklach spotykają się raz do roku w jednym miejscu, aby zaprezentować swoje umiejętności. Warto dodać, że poziom i ranga tych zawodów są większe niż mistrzostw świata.

Tymi zawodami są Red Bull X-Fighters, które odbędą się 24 czerwca w Madrycie. Wśród motocyklistów, którzy pojawią się w Plaza de Toros de las Ventas, może być Polak!

23-letni Artur Puzio bierze udział w plebiscycie Red Bull i konkuruje ze 18 motocyklistami z całego świata. 

„Novillero”, czyli nowym torreadorem, ma szansę być również drugi reprezentant Polski, 21-letni Damian Chyła.

Głosowanie do 13 maja

To, który z 19 zawodników pojawi się w czerwcu w Madrycie, zależy od liczby głosów, zebranej w internetowym głosowaniu. Zagłosować może absolutnie każdy, dlatego warto poświęcić pół minuty i zwiększyć szansę Polaków na występ na największym motocyklowym wydarzeniu roku.

Głosowanie trwa do piątku, 13 maja, więc warto się pospieszyć, tym bardziej, że Artur Puzio zajmuje obecnie (stan na czwartek, godzinę 11) drugie miejsce, tracąc tylko 500 głosów do prowadzącego Sebastiana Westberga z Finlandii.

TUTAJ możesz zagłosować na Artura Puzię.

TUTAJ możesz oddać głos na Damiana Chyłę.

Wielkie marzenie Artura Puzio

W wywiadzie dla Sportowychfaktów.pl Artur Puzio powiedział, że wyjazd na Red Bull X-Fighters od zawsze był jego marzeniem.

"

To najbardziej prestiżowe zawody na świeci. Stoją na dużo wyższym poziomie niż mistrzostwa świata. Byłbym niezwykle szczęśliwy, gdyby okazało się, że z zawodników z całego świata to właśnie mnie internauci wybrali do udziału w tych zawodach - powiedział Artur Puzio. "

Więcej: