„Nie” znaczy „nie”. Ta mała dziewczynka wie, jak być asertywną [WIDEO]

Wielu kobietom zdarza się, że u ich boku pojawia się niekoniecznie chciany facet. Okazuje się, że nie trzeba być dorosłą, żeby musieć zmagać się z takimi problemami. Jak takiemu jegomościowi „dać kosza"? Doskonale wie to ta urocza kilkulatka.

Najbardziej urocze są momenty, kiedy dzieci nieświadomie zachowują się jak starsi. Ostatnio furorę w internecie zrobiło nagranie z plaży, na którym chłopie z dziewczynką się przekomarzają.

Zachowują się jak para dorosłych, mimo że są w „rozmiarze mini”. Chłopiec za wszelką cenę chce podejść do dziewczynki, a ta wygląda na obrażoną. Ten obrazek jest uroczy. Przekonajcie się o tym sami.

Ta mała dziewczynka, kiedy będzie dorosła, na pewno nie będzie miała problemów z asertywnością. Potrafi pokazać, co to znaczy „nie”.

Powiedz „nie” 

Asertywność jest istotna w życiu. Ostatnio powstała kontrowersyjna kampania społeczna, którą stworzyła organizacja non-profit Project Consent. Przedstawili oni kilka krótkich filmików edukacyjnych, które pokazują, czym jest zgoda na seks. Twórcy kampanii postanowili do społeczeństwa trafić bezpośrednio. W prosty, obrazkowy sposób chcą dotrzeć do ludzi.

Asertywność jest bardzo istotna. Nie tylko w intymnych relacjach międzyludzkich, ale również powinna być cechą idealnego kierowcy. Pomysłodawcy kampanii „Jestem AutoAsertywny” przekonują, że „1 młody pasażer podwaja ryzyko wypadku. 3 lub więcej zwiększa je 4 do 5 razy”. Program adresowany jest do uczniów będących u progu dorosłości i ma na celu nakłonić młodzież do asertywnej postawy wobec niebezpiecznych kierowców.

Umiejętnego użycia słowa „nie” można się nauczyć. Niewielu z nas wie jednak, że tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem o wiele więcej. Warto też wiedzieć, że asertywność nie jest cechą wrodzoną. Co zrobić, żeby byś asertywnym? Jest na to kilka sposobów

Radio ZET/MB

Więcej: