„Azja Express". Renata Kaczoruk złamała regulamin

W dziewiątym odcinku „Azji Express" pięć par wyjechało do Kambodży, gdzie czekały na nich kolejne wymagające zadania. W ostatnim odcinku widzowie pożegnali Hannę Lis i Łukasza Jemioła. Co działo się 2 listopada? Zobaczcie naszą relację.

Pierwsze zadanie zaskoczyło wszystkich: uczestnicy nagle znaleźli się w szkole podstawowej, gdzie musieli nauczyć się pięciu słów w języku khmerskim. W wiosce Sandan czekało na nich kolejne zadanie. Musieli pociąć tradycyjny materiał tak, żeby otrzymać cztery jednakowe kramy: dwie z nich posłużyły im jako nakrycia głowy (to był warunek, że musieli dotrzeć w nich do mety), dwie pozostałe musieli wykorzystać do przeniesienia wielkiego naczynia na wodę.

Z tym zadaniem najlepiej poradzili sobie: Michał Żurawski i Ludwik Borkowski, Renata Kaczoruk i Weronika Budziło oraz Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański. Te trzy pary zmierzyły się więc w walce o amulet, który był wart 10 tysięcy złotych. Przypięci do siebie w parach uczestnicy musieli pokonać bardzo trudny tor przeszkód, nurkować w błocie, a potem odblokować system nawadniający, a następnie przelać wodę ze zbiornika na swoje pole. Amulet po raz kolejny udało się zdobyć Ludwikowi i Michałowi.

Ale to nie koniec zmagań w dziewiątym odcinku programu. Na uczestników czekało kolejne zadanie. Nagle przed wszystkimi pojawiły się kambodżańskie strachy na wróble. Jedna osoba ze wskazanej przez zdobywców amuletu pary musiała przebrać się i tak podróżować do kolejnego etapu. Padło na Agnieszkę i Marię. 

Nietypowe danie

Kolejne zadanie było związane z mrówkami, które w Kambodży serwuje się do ryżu. Każda z par miała napełnić nimi pojemnik, który potem miała dostarczyć na metę. Niestety mrówki bardzo gryzły uczestników i wchodziły pod ich ubrania. W pewnym momencie było naprawdę groźnie! Leszek Stanek zranił się w rękę i potrzebował opatrunku, przez co stracił kilka minut. Renata i Weronika zrezygnowały z wykonania zadania, bo uznały, że jest ono dla nich za trudne. Na mecie dowiedziały się, że czeka je kara, gdyż złamały regulamin. Co będą musiały zrobić? Przekonamy się już w następnym odcinku. Będzie to już 10. odsłona show.

To był jeden z najtrudniejszych odcinków dla wszystkich uczestników. Renatę Kaczoruk potrącił motocyklista i wszyscy zmagali się z fatalnymi warunkami pogodowymi. Immunitet po raz pierwszy zdobyły Agnieszka i Marysia. Tym razem z programem nikt się nie pożegnał.

 W dalszym wyścigu zobaczymy więc: 

Iza Miko i Leszek Stanek
Renata Kaczoruk i Weronika Budziło
Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański
Michał Żurawski i Ludwik Borkowski
Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska

Radio ZET/SI