Azja Express: Michał Żurawski i Ludwik Borkowski zwycięzcami

Program „Azja Express” za nami. Emocjonujący finał przyniósł ostateczne rozstrzygnięcie. Zwycięzcami pierwszej edycji „Azja Express” zostali Michał Żurawski i Ludwik Borkowski, którzy w rozgrywce pokonali dwie pary, Agnieszkę Włodarczyk i Marię Konarowska oraz Izę Miko i Leszka Stanka, i jako pierwsi uderzyli w zwycięski gong.

Azja Express: finał za nami. Michał Żurawski i Ludwik Borkowski wygrali program

Reality-show „Azja Express” jest jedną z najdroższych produkcji w historii TVN. Zorganizowany z rozmachem program był hitem jesiennej ramówki. Niemal do końca finału nie było wiadomo, komu uda się wygrać show: ostatecznie zwycięzcami zostali faworyci: Michał Żurawski i Ludwik Borkowski, faceci z krwi i kości, którzy przez innych uczestników nazywali byli „włóczykijami”. Nagroda – pieniądze zebrane za amulety – przeszła obok nosa Agnieszce Włodarczyk i Marii Konarowskiej oraz Izie Miko i Leszkowi Stankowi. 

W półfinale Pascal Brodnicki dobiegł na metę ostatniego odcinka wyścigu jako ostatni i tym samym wyeliminował z programu siebie i swojego kompana Pawła Dobrzańskiego – największych konkurentów Michała Żurawskiego i Ludwika Borkowskiego.

W finale jako pierwsi odpadli Iza Miko i Leszek Stanek, którzy swoje amulety oddali chłopakom. 
Przypomnijmy, że uczestnicy w maju 2016 pojechali do Azji, gdzie przemierzyli cztery kraje: Wietnam, Laos, Kambodżę i Tajlandię. W każdym odcinku zobaczyć można było, jak pokonują pewien dystans. Sęk tkwi w tym, że mieli dla siebie jedynie dolar na osobę dziennie. Poszczególne pary musiały same zorganizować dla siebie nocleg, transport i jedzenie. Drużyna, która docierała jako ostatnia do wyznaczonego celu, odpadała z programu. Kolejne odcinki pokazujące azjatycką wyprawę celebrytów można było oglądać w każdą środę o godzinie 21.30.

Kim są zwycięzcy Azja Express?

Michał Żurawski jest aktorem, który często wciela się w wyraziste, mocne charaktery. Można było oglądać go w filmach takich jak: „Karbala”, „Powstanie 44”, „W ciemności”, „Pitbull”, a także serialach: „Bodo”, „Strażacy” czy „Czas honoru”. Prywatnie jest mężem Romy Gąsiorowskiej. 

Ludwik Borkowski to człowiek wielu talentów. Próbował swoich sił w aktorstwie, pisze i fotografuje. Z Michałem przyjaźni się już od kilku dobrych lat.

Zwycięzcy programu – Michał Żurawski i Ludwik Borkowski – zaledwie kilka godzin po poznaniu wyników będą gośćmi porannego programu „Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET. Będzie to ich pierwszy wywiad po wygranej! Słuchajcie nas po 7.00 rano już w czwartek, 1 grudnia. 

Azja Express: Michał Żurawski i Ludwik Borkowski zwycięzcami

Radio ZET/SI