„Zbyt krótkie kacze nogi". Skiba nakręcił film o PIS

Krzysztof Skiba, dziennikarz Antyradia, publicysta i satyryk, nagrał parodię, w której wyśmiewa program „Wiadomości" Telewizji Polskiej, a przede wszystkim –  prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego.

„Chcecie bajki, oto bajka, była sobie pchła szachrajka, taka pchła na polską miarę, a na imię miała Jarek" – tak zaczyna swoją wypowiedź, będący luźnym nawiązaniem do wiersza Jana Brzechwy, satyryk. W filmiku oprócz nazwiska prezesa PIS pojawiają się m.in. nazwiska Zbigniewa Ziobro, Donalda Tuska, Beaty Szydło czy Jacka Saryusza-Wolskiego. 

Skiba nie zapomina także o relacji łączącej Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. „Klęska wielka, bo wymknęła się Brukselka. Za wysokie były progi i zbyt krótkie kacze nogi" – można usłyszeć wideo. 

Filmowi towarzyszą zdjęcia pokazujące liderów PiS i innych ważnych graczy polskiej sceny politycznej.

„Cala Polska jest już zła, w polskim kotle miesza pchła" – tak Skiba kończy swój wiersz. 

Przypomnijmy, że Krzysztof Skiba nigdy nie ukrywał swoich poglądów politycznych. W listopadzie 2016 roku został wyrzucony z TVP Info, gdzie prowadził program „W tyle wizji". Dziennikarz już od jakiegoś czasu udostępnia w internecie cykl „Bajki Skipy", które są  mocną satyrą polityczną, stylizowaną na najbardziej znane wiersze dla dzieci i młodzieży.

RadioZET.pl/SI