Do balona wpuścił ciekły azot. Jak myślicie, co się stanie? [WIDEO]

Zastanawialiście się kiedyś, co może się wydarzyć, kiedy do balonu wpuścicie ciekły azot? Użytkownik YouTube Grant Thompson postanowił sprawdzić i nagrał film z eksperymentu. 

Ciekły azot ma temperaturę około -195 st. C. Grant Thompson na początku nagrania przedstawił dwie możliwe hipotezy. Balon na skutek niskiej temperatury może pęknąć lub będzie się powiększał, aż wybuchnie. 

Jak myślicie, która z tych wersji wydarzeń jest najbardziej prawdopodobna? 

Okazało się, że balon z każdą chwilą robił się coraz większy. A to za sprawą tego, że płyn pod wpływem temperatury zamieniał się w gaz. Balon rósł, aż wybuchł, rozrzucając wokół kawałki balonu i krople ciekłego azotu. 

Film po tygodniu od publikacji został wyświetlony ponad 2 mln razy

Balony z wodą

A co się stanie, gdy na trampolinie położysz 1,5 tys. balonów wypełnionych wodą i wpuścisz dzieci? Powstało nagranie, które w sześć dni zostało wyświetlone ponad 800 tys. razy. Film momentami ma spowalniane tempo. Widać wtedy, jak grawitacja działa na ciężkie od wody balony. Założymy się, że nie będziesz mógł oderwać wzroku!

YouTuberzy „The Slow Mo Guys” też nagrali film, w którym główną rolę grał balon z wodą. W tym przypadku natomiast w balonie był jeszcze jeden z mężczyzn. Rozciągająca się, wielka, wodna kula po pewnej chwili pęka. Film przedstawia wybuch w normalnym, a następnie zwolnionym tempie. Drugie ujęcie jest zadziwiające!

Radio ZET/MB

Więcej: