Barack Obama obejrzy wcześniej 6. sezon „Gry o Tron”

Fani popularnego serialu „Gra o Tron” na premierę najnowszego sezonu muszą poczekać do 25 kwietnia. Jest jednak osoba, która obejrzy wszystkie odcinku zupełnie przedpremierowo. Tą osobą jest prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Najnowszy – szósty – sezon serialu trzymany jest w ścisłej tajemnicy. Producenci obrazu nie przekazali go nawet w ręce krytyków, bo obawiali się, że ci zdradzą wątki fabuły. Nie ma im się co dziwić, bowiem ta seria zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.

Fani serialu z pewnością nie mogą spać po nocach, bo zastanawiają się, czy Jon Snow żyje? Co się z nim tak naprawdę stało? Czy zobaczymy go w najnowszej odsłonie serialu?

Odpowiedzi na te pytania niedługo pozna… Barack Obama. Nadzorujący produkcję obrazu David Beinoff, potwierdził tę informację i zapowiedział, że fani nie zawiodą się nową częścią.

"

Myślę, że podjęliśmy bardzo dobrą decyzję. W końcu Barack Obama jest liderem całego świata i jako pierwszy musi się dowiedzieć, co słychać u bohaterów jego ulubionego serialu – powiedział dziennikarzom Beinhoff.

"

Barack Obama martwi się o Jona Snowa

W ostatnim odcinku 5. sezonu „Gry o Tron” fani mogli przeżyć niemałe zaskoczenie. Twórcy obrazu w taki sposób poprowadzili akcję, by nikt nie mógł jednoznacznie odpowiedzieć na kluczowe pytanie: Czy Jon Snow żyje? Z brakiem rozwiązania akcji musiał się zmagać również prezydent USA, ale prawdopodobnie bardzo szybko uzyskał nurtującą go odpowiedź.

Producent „Gry o Tron” David Nutter podzielił się z fanami ciekawą historią. Na jednym ze spotkań podszedł do niego sam Barack Obama i wprost zapytał: „Nie zabiłeś Jona Snowa, prawda?”. Podobno reżyser miał jedynie odpowiedzieć: „Jon Snow jest bardziej martwy niż martwy”. Po tych słowach prezydent miał wytknąć Nutterowi, że ten uśmierca jego ulubione postacie.

Jednak odpowiedź reżysera tylko podgrzała atmosferę przed premierą, która odbędzie się 24 kwietnia.

Czy Barack Obama będzie „spojlerował”?

Twórcy kultowego serialu nie wręczyli najnowszych odcinków dziennikarzom, bo obawiają się, że w sieci pojawią się pirackie wersje „Gry o Tron”.

Ale kto wie? Może sam Barack Obama (w ramach zemsty za uśmiercanie ulubionych bohaterów) zdradzi kilka nurtujących tajemnic? W końcu prezydent posiada własne konto na Twitterze, które w rekordowym czasie zaczęło obserwować milion użytkowników.

Zagrożenie dla ekipy Davida Nuttera może przyjść więc z najmniej oczekiwanej strony…

Radio ZET/SK

Więcej: