Ben Affleck jest uzależniony od alkoholu. Wydał oświadczenie w tej sprawie

"Chcę żyć pełnią życia i być najlepszym ojcem, jakim mogę być" - napisał na Facebooku Ben Affleck, informując swoich fanów o tym, że właśnie zakończył leczenie z uzależnienia od alkoholu.

Pogłoski o tym, że Ben Affleck ma problemy z uzależnieniami, pojawiały się od dawna. Po rozwodzie aktora z Jennifer Garner w 2015 roku krążyły plotki, że jest hazardzistą. Potem, że jest uzależniony od seksu. Okazuje się jednak, że gwiazdor zmagał się z innym problemem. Wreszcie postanowił oficjalnie poinformować, że walczył z uzależnieniem od alkoholu. Affleck przyznał, że właśnie zakończył terapię i uczynił "pierwszy z wielu kroków na drodze do wyzdrowienia".

W mediach społecznościowych pojawiło się krótkie oświadczenie aktora, w którym przyznaje, że jest alkoholikiem i po raz kolejny podjął działania, by ten stan zmienić.

"Ukończyłem terapię leczącą z uzależnienia od alkoholu. To coś, z czym mierzyłem się w przeszłości i czemu będę musiał stawiać czoła w przyszłości. Chcę żyć pełnią życia i być najlepszym ojcem, jakim mogę być. Chcę, by moje dzieci wiedziały, że nie nie ma nic wstydliwego w szukaniu pomocy, jeśli się jej potrzebuje, i dodawaniu siły każdemu, kto potrzebuje pomocy, ale obawia się tego pierwszego kroku. Jestem szczęściarzem, bo mam kochającą rodzinę i przyjaciół, także moją partnerkę - Jen, która wspierała mnie i opiekowała się dziećmi (...). To był tylko pierwszy z wielu kroków do wyleczenia" - napisał aktor.

Pozostaje trzymać kciuki za wytrwałość.

RadioZET.pl/SA

Więcej: