Big Cyc nagrał piosenkę o Antonim Macierewiczu. Internauci wieszczą hit!

„Kto opierał się na znawcach, co się znali na latawcach?”- pyta w swojej najnowszej piosence zespół Big Cyc. Utwór pod prowokującym tytułem „Antoni wzywa do broni” obejrzało już ponad 200 tysięcy osób. Internauci są zgodni – Skiba wraca do rockowych korzeni i udowadnia, że może jeszcze zamieszać na scenie… nie tylko muzycznej.

Piosenka promuje najnowszą płytę zespołu Big Cyc, którą sami twórcy ochrzcili mianem „skandalizującej”. Chyba nie mogli trafić bardziej w sedno, bowiem tematyka singla raczej nie przejdzie bez echa, nie tylko na polskiej scenie muzycznej.

„Antek z całym światem walczy. Już mu Rosja nie wystarczy. On napadnie dziś na Szwecję. Złupi Madryt, kopnie Grecję” – śpiewa Krzysztof Skiba o ministrze obrony narodowej Antonim Macierewiczu. Posłuchajcie, jakie sukcesy i plany, według Big Cyc oczywiście, ma przedstawiciel PiS.

Większość komentujących zachwyca się utworem. Internauci porównują go do największego hitu zespołu, jakim jest oczywiście „Makumba” z 1996 roku.

Oczywiście pod klipem rozgorzała gorąca dyskusja na temat obecnej sytuacji politycznej w kraju. 

Krzysztof Skiba i spółka chcieli przypomnieć o sobie starym fanom, a z powodzeniem możemy stwierdzić, że zyskali nowych. Skłonili słuchaczy do refleksji i wywołali dyskusję, zatem wszystko wskazuje na to, że ich najnowsza płyta, która trafi do sklepów 13 maja, może w krótkim czasie pokryć się platyną.

Radio ZET/SJ