„Blade Runner 2049” – jest data premiery!

Za rok poznamy dalsze losy Ricka Deckarda, głównego bohatera słynnego „Łowcy androidów”. Właśnie ogłoszono datę premiery i tytuł drugiej części dzieła z 1982 roku.

W czwartek na Twitterze pojawiło się zdjęcie z planu zdjęciowego. Widać na nim reżysera oryginalnego „Blade Runnera”, Ridleya Scotta, oraz odtwórcę roli tytułowego łowcy androidów Harrisona Forda. Towarzyszy im aktor Ryan Gosling – nie wiadomo jeszcze kogo zagra – oraz reżysera Denisa Villeneuve, który ma odpowiadać za nową część. Jest znany m.in. z bardzo dobrego mrocznego thrillera „Sicario”.

Tytuł nowego filmu to „Blade Runner 2049”. Premiera ma mieć miejsce dokładnie za rok – w październiku 2017 roku. Na razie nie zdradzono szczegółów fabuły.

„Łowca androidów” jest uznawany za klasykę kina, nie tylko gatunku science-fiction. Scenariusz został oparty na krótkiej powieści Philipa K. Dicka „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?”. Akcja dzieje się w Los Angeles w roku 2019. Policjant Rick Deckard zajmuje się ściganiem replikantów – robotów wyglądających jak ludzie. W jednej z pozaziemskich kolonii doszło do buntu replikantów. Dlatego nie mogą oni przebywać na Ziemi. Deckard ma za zadanie zlikwidować grupę androidów ukrywających się w Los Angeles. 

Jedna z najsłynniejszych scen oryginalnego „Łowcy androidów” - kultowy monolog w deszczu:

Radio ZET/MW

Więcej: