Bono z „U2” ma pomysł na walkę z ISIS. „Wyślijmy komików”

Pochodzący z Irlandii muzyk wywołał konsternację wśród internautów po tym, jak podzielił się swoim planem na walkę z bojownikami tzw. Państwa Islamskiego. Bono zaproponował, żeby zamiast bombardowania pozycji, wysłać tam komików.

Bono zaproponował te rozwiązanie podczas swojego występu w amerykańskim Senacie. Posiedzenie polityków dotyczyło m.in. zwiększenia funduszy na walkę z członkami IS i Boko Haram.

"

Gdy na przemoc odpowiadasz przemocą, postępujesz zupełnie jak oni. Jednak, gdy się z nich naśmiewasz, kiedy idą po ulicy, wówczas pozbawiasz ich siły. Pierwszymi ludźmi, których wyrzucił Hitler, to dadaiści i surrealiści – powiedział muzyk. "

Bono zaproponował również senatorom, aby na front wysłali trójkę popularnych komików – Chrisa Rocka, Sachę Baron Cohena i Amy Schumer.

Frontmen „U2” swoim wystąpieniem wywołał delikatne uśmiechy na twarzach zgromadzonych w Sali amerykańskiego Senatu. Jednak w Internecie nie mógł już liczyć na taką pobłażliwość. W odpowiedzi na apel Bono głos zabrała jedna z wymienionych osób.

Amy Schumer zamieściła na Twitterze wpis, w którym bardzo krótko skomentowała słowa muzyka:

Niektórzy internauci sporządzili nawet ściągawkę dla Bono, która może mu się przydać, kiedy podchodzi do mikrofonu. „Kiedy Bono śpiewa jest ok. Kiedy chce przemawiać, trzeba zabrać mu mikrofon”.

Bono wspiera ofiary zamachu

To nie pierwszy raz, kiedy Bono wypowiada się w kwestii islamskich bojowników. Z powodu tragicznych zamachów terrorystycznych w Paryżu, grupa musiała odwołać swoje dwa koncerty.

Zespół od początku bardzo mocno solidaryzował się z mieszkańcami stolicy Francji. Bono stwierdził nawet, że zamachy były pierwszym w historii atakiem na muzykę. W rozmowie z dziennikarzami Bono zaprezentował również własną wizję pokoju na świecie.

- Pokój jest przeciwieństwem marzeń. Jest budowany powoli i na pewno przez brutalne kompromisy oraz drobne zwycięstwa, których nawet nie dostrzegamy. Przywracanie pokoju to jest brudny biznes. Ale można tego dokonać, jestem tego pewien – stwierdził muzyk.

Radio ZET/SK

Więcej: