Bono odznaczony tytułem "Kobiety roku". To nie żart!

Wokalista U2, Bono, został "Kobietą roku". To pierwszy mężczyzna w 27-letniej historii odznaczenia, przyznawanego przez magazyn Glamour. Za co został wyróżniony?

Bono "Kobietą roku"? To dosyć zaskakujące, ale prawdziwe. Okazuje się, że wokalista jednej z najbardziej znanych grup muzycznych na świecie odznaczony został przez magazyn Glamour za pomoc w promowaniu równości kobiet i dziewcząt na całym świecie. Bono wziął udział m.in. w kampanii "Poverty is sexist", wspierającej najbiedniejsze kobiety, które muszą przeżyć dzień "za mniej niż 2 dolary dziennie".

Bono "Kobietą roku" magazynu Glamour - za co?

To pierwszy mężczyzna w historii odznaczenia Glamour, które przyznawane jest już od 27 lat. Przedstawiciele - a w zasadzie przedstawicielki - jury, dokonującego wyboru, poinformowały, że we współczesnym świecie, w walce o równość, kobiety także potrzebują głosu mężczyzn. I oto i on - Bono.

Trzeba przyznać, że wokalista znalazł się w zacnym, kobiecym gronie. Wśród tegorocznych "Kobiet roku" są m.in. wokalistka Gwen Stefani, modelka i działaczka Ashley Graham, aktorka Zendaya Coleman, gimnastyczka olimpijska i złota medalistka Simone Biles, działaczka praw człowieka Nadia Murad oraz dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde.

Co będzie dalej - Penelope Cruz najseksowniejszym żyjącym mężczyzną? - pytają zagraniczne media. Niektórym tytuł "Kobiety roku" dla Bono faktycznie wydawać się może zabawny, ale czy to istotne, jeśli wokalista swoim działaniami spełnił pewien ważny cel, wspierając kobiety?

Więcej: