Sennik: BUTY - na obcasie, w błocie, buty dziecka - co znaczą we śnie?

Sennik: buty. Co oznacza ten symbol, kiedy pojawia się w naszym śnie? Często są związane z seksualnością - np. przymierzanie butów oznaczać może rozbudowane życie erotyczne. Mogą też symbolizować płodność. Co jeszcze? Sprawdzamy znaczenie symboliki butów w sennikach.

Sen o butach to jeden z częstych snów. Symbol butów może mieć wielorakie znaczenie. Wiele zależy od tego, jakie buty się nam śnią, jaki jest ich stan, do kogo należą. Czy je obserwujemy, czy może przymierzamy? Jak sennik interpretuje sny o obuwiu?

Sennik - buty. Symbolika snów o butach

Kiedy śnią się nam buty, to najczęściej pamiętamy albo ich kolor - np. czerwony buty, typ - buty na obcasie, kalosze, lub stan - stare, brudne, przemoknięte czy dziurawe. Możemy też mieć świadomość, że są to buty nasze, cudze, buty dziecka czy kogoś z rodziny. Często symbol butów jest związany z seksualnością - np. przymierzanie butów oznaczać może rozbudowane życie erotyczne. Mogą też symbolizować płodność.

obuwie nie do pary - kłótnie z bliskimi, nieporozumienia z partnerem

buty na obcasie - romantyczne chwile. A do tego, jeśli buty są czerwone to może być zwiastun także bogatych erotycznych przeżyć.

dziurawe, zepsute buty - możliwe trudności finansowe

czyścić buty - przygotowywać się na zabawę, być może w rodzinie zapowiada się wesele

iść boso, nie mieć butów, kiedy wszyscy je mają - szerokie znaczenie - np. nieumiejętność przystosowania się do otoczenia. W węższym znaczeniu - możliwa utrata pracy

chodzić bez butów - spotka cię wyróżnienie

mieć/widzieć stare buty - przeszkody w życiu

nowe buty - nadarzające się nowe możliwości; być może dostaniesz prezent

zakładać nowe buty - polepszenie sytuacji materialnej, możliwy awans i podwyżka

Więcej: