114-letnia panna młoda. Tego jeszcze nie było!

Mówi się, że na miłość nigdy nie jest za późno. Ta kobieta udowodniła to wszystkim niedowiarkom. Na ślubnym kobiercu stanęła w wieku... 114 lat. Jej wybranek jest od niej o 43 lata młodszy. I to właśnie on postanowił ją poderwać!

Gdy 70-letni Chińczyk Zheng zobaczył ją po raz pierwszy w domu spokojnej starości, wiedział, że czekał na nią całe życie. I choć kobieta jest starsza od niego o 43 lat, ponoć nie widać nawet różnicy wieku.

Zakochani pobrali się po roku znajomości. Zhang od razu polubiła mężczyznę, ale miała pewne opory przed ślubem w tym wieku. Mężczyzna jednak postanowił się nie poddawać. Po kilku prośbach kobieta powiedziała wreszcie „tak". Na ślubie pojawił się tłum opiekunów i podopiecznych mieszkających razem z parą w domu spokojnej starości.

Po ślubie pan młody przyznał, że jeszcze nigdy nie był tak szczęśliwy. A to dlatego, że nikt nie dbał o niego z taką troską jak jego ukochana.  Zheng jest niepełnosprawny. Pociąg złamał mu obie nogi, gdy miał 20 lat. Przez lata brakowało mu drugiej połowy, kogoś, z kim mógłby być na dobre i na złe. Dopiero teraz mężczyzna wie, co znaczy kochać. I uwielbia to uczucie najbardziej na świecie!

Radio ZET/SI